REKLAMA

Jak wspierać WOŚP bez wychodzenia w domu - poradnik dla hojnych, ale leniwych

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów gra dla najmłodszych. Zebrane w trakcie 27. finału WOŚP pieniądze pójdą na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Żeby dołożyć swoje trzy grosze do zbiórki, nie musisz nawet ruszać swoich zacnych czterech liter sprzed komputera. 

13.01.2019 13.00
Jak przekazać pieniądze WOŚP?
REKLAMA
REKLAMA

27. finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Już 13 stycznia zobaczymy, jak po raz kolejny Jurek Owsiak daje znak, żeby odpalić symboliczne Światełko do Nieba w największych miastach Polski. Żeby pomagać z Orkiestrą, nie trzeba jednak odmrażać sobie uszu w niedzielę i szukać po mieście ludzi z puszkami na pieniądze. Akcję można wesprzeć przez internet. Jak mówi sam Owsiak, to dziecinnie proste.

Jak wpłacić pieniądze na konto WOŚP? Najlepiej przelewem albo PayU.

Najprościej – i pewnie najskuteczniej – jest wspierać WOŚP, przelewając pieniądze bezpośrednio na konto fundacji. Wszystko dzięki współpracy Orkiestry z mBankiem. Firma za każde 100 wpłat (minimum 10 zł) przekazane na akcję jednego dnia dorzuca od siebie 100 tys. zł. Nie trzeba być klientem mBanku, żeby nasz przelew się liczył, ale trzeba przejść się do jednego z ich oddziałów i wpłacić pieniądze przez specjalny terminal.

Oczywiście pomagać może każdy bez względu na to, gdzie ma konto. Nie dołoży się po prostu do puli zbieranej przez mBank. Wystarczy wejść na tę stronę i kliknąć Wykonaj przelew w miejscu przeznaczonym dla klientów innych banków. Zostaniemy wtedy przeniesieni na stronę obsługiwaną przez PayU. Tam wystarczy wybrać kwotę przelewu i można i za pomocą kilku klików dorzucić się do sprzętu dla szpitali dziecięcych.

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcemy korzystać z przelewu, możemy przekazać pieniądze na konto WOŚP-u, wysyłając do 22 stycznia za 6,15 zł SMS-a na numer 75 565. W treść wiadomości trzeba wpisać po prostu SERCE. Dorzucić swoje 10 zł na konto Orkiestry można zarówno na Siepomaga, jak i na zrzutka.pl, a także na oficjalnym profilu WOŚP-u na Facebooku za pomocą ich systemu datków.

Jak pomagać pieniędzmi innych? Na YouTubie, na Twitterze.

Jeśli po grudniowych wydatkach nasz budżet stopniał tak, że nie stać nas nawet na rozstanie się 10 złotymi (o 56 tys. na lunch nie wspominając), możemy wesprzeć Orkiestrę w mediach społecznościowych. W tę niedzielę o 14:00 ruszy Play Live Show na YouTubie. Operator obiecuje szereg emocjonujących atrakcji, wywiady z YouTuberami i specjalne WOŚP-owe aukcje. Im więcej osób obejrzy program, tym więcej pieniędzy Play przekaże na Orkiestrę.

Także Tweeterowicze mogą pomagać finansowo, nie wydając ani złotówki z własnej kiesy. Mastercard po raz szósty będzie w niedzielę organizować zbiórkę hashtagów. Za każdy pierwszy tweet lub retweet z #MastercardGrazWOSP opublikowany 13 stycznia firma przeleje na konto Orkiestry 5 złotych. W zeszłym roku zebrano w ten sposób 164 255 zł.

Warto zainteresować się jedną z aukcji WOŚP na Allegro.

Na Allegro można znaleźć całą masę mniejszych i większych aukcji, z których dochód idzie na WOŚP. Z jednej strony celebryci wystawiają na sprzedaż swój czas, z drugiej ubrania, torebki czy walizki, z trzeciej firmy proponują ekscytujące wycieczki lub oferty związane ze swoją działalnością, a z czwartej zwykli Kowalscy wystawiają kolekcjonerskie perełki. Ofert jest mnóstwo, a jedna ciekawsza od drugiej.

Przyznaję, że mi się oczy świecą najbardziej do 23-letniego Harleya Davidsona, ale podejrzewam, że zespół Autobloga w furii roztrzaskuje wszystkie świnki skarbonki, robiąc zrzutkę na tego Rolls-Royce'a. Jedna z najpopularniejszych jak na razie aukcji to jednak innego rodzaju gratka. Na tę chwilę za lunch w dwie osoby z Robertem Lewandowskim trzeba zapłacić bagatela 56 099 zł.

#MastercardGrazWOŚP na Twitterze.

Już kolejny raz Mastercard Polska wchodzi do gry z WOŚP. Wystarczy wysłać tweeta z hasztagiem #MastercardGrazWOŚP, a Mastercard przekaże 5 zł na Orkiestrę. Liczą się również retweety. Liczy się tylko pierwszy wpis wysłany przez danego użytkownika z tym hasztagiem.

Plan na później – możecie przekazać 1 proc. z podatku na WOŚP.

Jeśli całe to granie z Orkiestrą wkręci was na tyle, że będziecie o nim pamiętać, wypełniając PIT-y, możecie wybrać WOŚP do roli fundacji, która ma otrzymać od was 1 proc. z podatku. Nr KRS WOŚP-u to 0000030897. W 2018 r. pieniądze przekazane w ten sposób szły na oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży.

Bezgotówkowo zbliż się do wolontariusza Orkiestry.

REKLAMA

Ta wiadomość ucieszy wszystkich, którzy już nie bardzo pamiętają, jak wygląda banknot i jak brzęczą monety. W tym roku w rękach wolontariuszy pojawi się 430 terminali płatniczych. Będzie można u nich wpłacić pieniądze kartą, telefonem lub zegarkiem. Na stronie Orkiestry jest lista adresów pocztowych, przy których powinni oni na nas czekać z terminalem, puszką i serduszkami.

A jeśli lubicie szelest papierków wpadających do skrzynek trzymanych przez wolontariuszy WOŚP-u, to znajdziecie ich w niedziele w całej Polsce i na świecie. Łącznie w ciągu ostatnich 26 finałów zebrano ponad 951 mln zł. Nie mam wątpliwości, że w tym roku pęknie miliard. Trzeba tylko się dorzucić.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA