REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Polski Magiczny Dywan robi furorę w edukacji. Arabski nauczyciel wygrał dzięki niemu milion dirhamów

Magiczny Dywan to polski, interaktywny projektor wykorzystywany w edukacji. Korzystają z niego dzieci w 20 krajach na całym świecie, m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tamtejszy nauczyciel za innowacyjne podejście do nauczania dostał nawet nagrodę od emira Abu Dhabi.

08.01.2019
18:41
Magiiczny Dywan z Polski wprowadza edukację w XXI wiek
REKLAMA
REKLAMA

Rashed Ali Hashem z własnej kieszeni sfinansował 12 nowoczesnych laboratoriów edukacyjnych dla swoich podopiecznych. Projekt kosztował go 300 tys. dirhamów (ponad 300 tys. zł.), ale się opłacił - i to nie tylko w kategoriach poprawy wyników uczniów, ale również finansowych. Doktor został doceniony w konkursie na najlepszego nauczyciela Półwyspu Arabskiego, ogłoszonym przez księcia Mohameda bin Zayeda – następcę tronu arabskiego emiratu.

Rashed Ali Hashem wygrał z tysiącem innych nauczycieli. Także dzięki polskiemu dywanowi!

Magiczny Dywan to obsługiwany ruchami rąk i nóg interaktywny projektor. Wykorzystuje system czujników, które komunikują się z komputerem i umożliwiają grę w czasie rzeczywistym na dowolnej powierzchni.

To rozwiązanie najbardziej naturalne oraz intuicyjne dla użytkownika, którym często jest dziecko lub osoba z deficytem rozwojowym. Urządzenie jest bardzo bezpieczne, gdyż nie posiada elementów ruchomych prowadnic, luster czy zwisających kabli, które mogłyby stanowić zagrożenie - mówi twórca Magicznego Dywanu, Maciej Mazurkiewicz, prezes Funtronic.

 class="wp-image-865789"

Dzieci za pomocą gestów mogą komunikować się z komputerem - grać w gry rozwijające znajomość języka obcego, historii czy elementów programowania.

Bardzo popularną aplikacją są quizy przedmiotowe z zakresu szkoły podstawowej (m.in. z matematyki, historii, geografii, biologii, fizyki, chemii, muzyki). Scenariusze i pytania gier i quizów, które są wyświetlane przez Magiczny Dywan opracowują specjaliści zajmujący się dydaktyką i są dostosowane do szkolnej podstawy programowej - dodaje Mazurkiewicz.

Magiczny Dywan trafia dziś do ponad 20 krajów świata. Jest obecny również w polskich placówkach.

Należą do nich nie tylko szkoły, ale również przedszkola czy żłobki. Z Magicznego Dywanu korzystają nauczyciele z grupy Superbelfrów RP, ale i muzea. Urządzenie wykorzystywane jest m.in. w muzeum POLIN, Centrum Nauki Kopernik, oceanarium w Kielcach czy Muzeum Romantyzmu w Opinogórze do urozmaicania ekspozycji.

magiczny dywan class="wp-image-865786"

Technologia z Polski trafia na Półwysep Arabski.

Arabski nauczyciel trafił na polski produkt za pomocą lokalnego dystrybutora w Abu Dhabi. Co ciekawe, jego twórcy znajdowali się w ciągłym kontakcie z doktorem Ali Hashem, aby dopasować gry do wymagań szkoły arabskiej.

Po pierwsze musieliśmy przygotować łatwiejsze pytania w quizach edukacyjnych. Okazało się, że jest istotna różnica w poziomie nauczania między systemem arabskim i europejskim. Po drugie musieliśmy wymienić niektóre grafiki, tak aby lepiej dopasować się do lokalnych wymagań kulturowych, np. musieliśmy „ubrać” Amora - opisuje Mazurkiewicz.

REKLAMA
magiczny dywan class="wp-image-855848"
Maciej Mazurkiewicz, prezes Funtronic.

Polscy konstruktorzy mogą mieć wkrótce szansę na osobiste spotkanie z klientami z Półwyspu Arabskiego. Wybierają się bowiem na przyszłoroczne targi EXPO w Dubaju. Magiczny Dywan ma być gwoździem ich programu dla edukacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA