REKLAMA

Battle Royale w Katowicach. Na IEM-ie odbędzie się nie jeden, ale dwa turnieje Fortnite'a

Na tegorocznym IEM-ie odbędzie się turniej Fortnite'a. To wspaniała wiadomość dla wszystkich fanów kolorowego battle royale.

24.01.2019 15.28
Battle Royale w Katowicach! Na IEM-ie odbędą się dwa turnieje Fortnite'a
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli jeszcze nie byliście przekonani do tego, że warto pojawić się pod koniec lutego w Katowicach, to porzućcie wszelkie wątpliwości. Organizatorzy największej imprezy e-sportowej w Polsce wyciągnęli kolejnego asa z rękawa. ESL i Epic Games rozpoczęli współpracę, w wyniku której na IEM Katowice 2019 zawita Fortnite.

W turnieju Fortnite'a będzie można zobaczyć influencerów z całego świata.

Ponad 200 najlepszych graczy i influencerów zjedzie do Katowic nie na jeden, ale na dwa turnieje Fortnite'a. W pierwszym tygodniu imprezy, czyli od 23 do 24 lutego, o nagrodę wysokości ok. 380 tys. zł walczyć będą ze sobą gracze z Polski. Tydzień później, od 1 do 3 marca, na scenie w Spodku pojawią się najbardziej znane twarze z całego świata. Fani, którzy wybiorą się do Katowic, będą mogli zobaczyć, jak na żywo grają o nagrody z puli ok. 1,9 mln zł.

ESL Katowice Royale - Featuring Fortnite, czyli Fotnite na IEM-ie w Katowicach.

REKLAMA

W zeszłym roku w katowickim Spodku duże emocje wywoływała scena do PUBG. 64. usadzonych jak kury na grzędzie i grających na raz zawodników, robiło niesamowite wrażenie. Przed wielkim ekranem, na którym wyświetlano ich zmagania, wszystkie miejsca były nieustannie zapełnione. Organizatorzy imprezy, Katowice Expo 2019, zapewniają jednak, że tegoroczna scena mogłaby z powodzeniem wywoływać u poprzedniczki kompleks mniejszości. Tym razem ma się na niej zmieścić 100 osób.

Wielka będzie nie tylko sama scena. Cała strefa ma zajmować powierzchnię wielkości 2500 metrów kwadratowych. Znajdą się w niej komputery i konsole, na których zmierzyć się będą mogli ze sobą fani odwiedzający Spodek. Ci, którzy czują, że tylko przez niedopatrzenie nie znajdują się właśnie na listach najlepszych zawodników świata, muszą spróbować swoich sił w zmaganiach. Dla najlepszych graczy organizator przewidział nagrody rzeczowe za w sumie 200 tyś zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA