REKLAMA

Blizzard wraca do Katowic. Podczas finałów IEM 2019 gracze zagrają o wielkie pieniądze w StarCraft II

Gra Blizzarda po raz kolejny pojawi się w katowickim Spodku. Aż 72 najlepszych graczy z całego świata przyjedzie na finały IEM 2019, aby rywalizować o 250 tys. dol. oraz tytuł najlepszego gracza StarCraft II. Co ciekawe, pieniędzy na nagrody może być więcej.

29.11.2018 18.49
Na IEM 2019 Katowice gracze zagrają o wielkie pieniądze w StarCraft II
REKLAMA
REKLAMA

Turniej StarCraft II organizowany z okazji finałów IEM to drugie największe pod względem puli nagród wydarzenie tego typu na świecie. ELS od 2010 r. tworzy widowisko o światowej randze, które jest bardzo ważnym punktem w kalendarzu każdego miłośnika gier RTS. Nie inaczej będzie w 2019 r. podczas imprezy w Katowicach.

Podczas IEM 2019 zawodowi gracze w StarCraft II powalczą o 250 000 dol... albo 400 000 dol.

Dokładnie 250 000 dol. wynosi łączna pula nagród, jaką organizatorzy przeznaczą dla najlepszych strategów i taktyków StarCrafta. Suma może zostać podniesiona do maksymalnie 400 000 dol. Dodatkowe środki zostaną pozyskane z przychodów ze sprzedaży zestawu StarCraft II: War Chest.

 class="wp-image-847847"
fot. ESL / Adela Sznajder

Wiadomo już, że w katowickim Spodku pojawi się Joona "Serral" Sotala - mistrz świata WSC z zeszłego roku. Obywatel Finlandii przyjął zaproszenie od organizatorów, które od razu stawia go w grupie 24 najlepszych zawodników SrarCrafta. Inni gracze chcący dołączyć do tego grona będą musieli się wykazać podczas internetowych eliminacji, które zostaną zorganizowane osobno dla terytorium Europy, Północnej Ameryki oraz Korei Południowej.

Rywalizacja rozpocznie się 25 lutego. W pierwszej rundzie zagra 76 zawodników, a ich zmagania będą transmitowane ze studia ESL Arena Katowice. Następna jest faza grupowa, która odbędzie się w dniach 28 lutego - 1 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zlokalizowanym obok Spodka. Zwycięzcy od 2 marca będą walczyć o minimum 250 tys. dol. Półfinały i wielkie finały odbędą się na głównej scenie Spodka.

Stanowiska weteranów gry StarCraft II zostaną zasilone najnowszymi procesorami Intela.

 class="wp-image-847850"
fot. ESL / Bart Oerbekke
REKLAMA

Technologiczny lider świata gier wykorzysta okazję, aby zaprezentować swoje najnowsze układy podczas zmagań w katowickim Spodku. Mistrzowie StarCrafta II będą rywalizować na najnowszych procesorach Intel Core i7. CPU z rodzin Intel Core i Xeon będą wykorzystywane w podczas obsługi transmisji na żywo. Jak co roku Intel jest najważniejszym parterem technologicznym dla ESL i to na jego technologiach będzie opierać się organizacja finałów IEM 2019 w katowickim Spodku.

Przypominamy, że w 2019 roku finały Intel Extreme Masters to aż trzy tygodnie emocji związanych z grami wideo. Impreza rozpocznie się już 14 lutego. Wtedy wystartuje pierwsza faza kwalifikacyjna CS:GO. Podczas The Challengers Stage 16 zespołów weźmie udział w rozgrywkach odbywających się w ESL Arena w Katowicach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA