REKLAMA

Gdzie kupić iPhone'a X? Sprawdzamy oferty operatorów i sklepów

iPhone X nie jest już dostępny w ofercie Apple’a, ale wiele osób czai się właśnie na ten model. Sprawdzamy, czy można go jeszcze zdobyć u któregoś z operatorów, a jeśli tak, to czy warto dokonać zakupu właśnie tam.

21.01.2019 08.08
iphone x abonament play orange t-mobile plus gdzie kupić cena sklep
REKLAMA

Apple pod koniec zeszłego roku zaprezentował trzy nowe telefony. Są to iPhone XS, iPhone XS Max oraz iPhone XR. Tym samym już po roku z oferty zniknął iPhone X z 2017 r., chociaż zazwyczaj starsze modele nadal były sprzedawane po obniżce ceny jeszcze przez kilka kolejnych lat.

REKLAMA

iPhone’a X zastąpił iPhone XR.

Producent najwyraźniej uznał, że pozostawienie w ofercie starszego modelu negatywnie wpłynęłoby na sprzedaż nowszych (chyba zresztą słusznie). iPhone XR jest bowiem urządzeniem wycenionym niżej niż sztandarowy iPhone XS, ale przy okazji okazał się pod wieloma względami gorszy od swojego poprzednika, iPhone’a X.

iphone x abonament play orange t-mobile plus gdzie kupic cena sklep 1 class="wp-image-871738"

Na szczęście klienci, którzy nie chcą kupować iPhone’ów z 2018 r., nadal mogą nabyć iPhone’a X poza Apple Store’em. Dobrym pomysłem jest poszukanie go u operatorów. Sprawdziłem, czy ten telefon można kupić w abonamencie w sieciach Play, Orange, T-Mobile i Plus oraz ile kosztuje w wolnej sprzedaży.

Ile kosztuje iPhone X w sieci Play?

Za usługi w modelu no-limits z paczką internetu o wielkości 10 GB płaci się obecnie, niezależnie od operatora, ok. 25 zł miesięcznie w ofercie bez telefonu. Przez 24 miesiące, a na tyle zwykle podpisuje się umowy z telefonem, wydaje się na ten cel 600 zł.

Play proponuje zakup telefonu iPhone X 64 GB w abonamencie Solo M (usługi w modelu no-limits, 10 GB internetu mobilnego) na 24 miesiące. Miesięczny abonament za usługi i telefon to 250 zł, a początkowa cena telefonu to 639 zł. Przez pierwsze 3 miesiące można jednak dostać zniżkę w wysokości 50 zł za abonament.

iphone x abonament play orange t-mobile plus gdzie kupic cena sklep 1 class="wp-image-871741"

Oznacza to, że za usługi i urządzenie trzeba zapłacić 250 zł x 24 + 639 zł - 150 zł, czyli 6489 zł. Po odjęciu 600 zł, które przez 2 lata wydałoby się na usługi bez telefonu, cena iPhone’a X w ofercie promowanej przez Play to 5889 zł. To niestety całkiem sporo.

Nieco lepiej wygląda to przy niższym abonamencie (60 zł, zniżka 50 zł przez 3 miesiące) i wyższej wpłacie na start (3799 zł). Za telefon i usługi płaci się wtedy 5089 zł. Po odjęciu 600 zł opłat za usługi telekomunikacyjne iPhone X kosztuje 4489 zł, co jest znacznie lepszą ofertą.

Play sprzedaje ten model również bez abonamentu. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie dla osób, które mogą pozwolić sobie na taki wydatek. iPhone X w Play można kupić od ręki za 4099 zł. Zakup można rozłożyć też na dziesięć rat. Dostępny jest jednak tylko w kolorze srebrnym.

Ile kosztuje iPhone X w sieci Orange?

Na stronie Orange można znaleźć iPhone’a X 64 GB w zestawie z silkonowym etui, a sieć chciałaby sprzedawać go w abonamencie na kwotę 190,98 zł na 24 miesiące przy opłacie 999,01 zł na start. Całkowity koszt to 5582,53 zł, więc za sam telefon przyszłoby klientom zapłacić 4982,53 zł.

Niestety aktualnie iPhone X na stronie Orange w sekcji z abonamentami oznaczony jest jako „chwilowo niedostępny”. Biorąc pod uwagę fakt, że Apple wycofał go z oferty, raczej nie ma co liczyć, że znów się w niej pojawi.

iphone x abonament play orange t-mobile plus gdzie kupic cena sklep 1 class="wp-image-871735"

Ile kosztuje iPhone X w sieci T-Mobile?

W ofercie sieci T-Mobile telefonu iPhone X niestety już nie ma. Są dostępne nowsze i starsze od niego urządzenia Apple’a.

Ile kosztuje iPhone X w sieci Plus?

W ofercie tego operatora iPhone’a X na ten moment nie ma w ogóle - na stronie można znaleźć wyłącznie model iPhone 8 64 GB.

Ile kosztuje iPhone X na wolnym rynku?

REKLAMA

Cenę telefonu u operatora warto porównać z tą, jaką krzyczą sobie za ten model inni sprzedawcy. Co prawda Apple już iPhone’a X nie oferuje, ale przyjrzałem się cenom tego modelu iPhone'a w kilku innych sklepach. Prezentują się one następująco:

  • iPhone X w iSpot - od 4199 zł;
  • iPhone X w Cortland - od 3999 zł;
  • iPhone X na Ceneo - od 3629 zł;
  • iPhone X na Allegro - od ok. 3500 zł.
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA