REKLAMA

Jak sprawdzić i łatwo skopiować numer IMEI w iPhonie i smartfonie z Androidem?

Jak sprawdzić numer IMEI w smartfonie i łatwo go skopiować? Podpowiadamy kilka sprawdzonych sposobów posiadaczom iPhone’ów i telefonów z Androidem.

05.01.2019 16.51
Jak sprawdzić i łatwo skopiować numer IMEI w iPhonie i smartfonie z Androidem?
REKLAMA
REKLAMA

IMEI to nie to samo co numer seryjny urządzenia elektronicznego. Nazwa jest skrótem od International Mobile Equipment Identity, czyli indywidualnego numeru identyfikacyjnego telefonu komórkowego, który wykorzystuje technologię GSM lub UMTS.

Czasem zachodzi potrzeba, by sprawdzić numer IMEI w smartfonie i skopiować go do schowka. Podpowiadamy, jak to szybko zrobić w telefonach Apple’a i w urządzeniach działających pod kontrolą systemu Android. Istnieje na to kilka sposobów.

Najprostszym sposobem na sprawdzenie numeru IMEI w telefonie dowolnej marki jest wpisanie na klawiaturze (w aplikacji telefon) krótkiego kodu: *#06#. Nie trzeba nawet naciskać zielonej słuchawki. W iPhonie nie da się jednak skopiować numeru IMEI z poziomu tego ekranu.

Można sprawdzić go jednak w ustawieniach telefonu. W tym celu należy wejść do menu Ustawienia | Ogóle | To urządzenie i odszukać odpowiednią pozycję na liście. Aby skopiować numer do schowka, trzeba przytrzymać na nim dłużej palec.

jak sprawdzić numer imei iPhone iTunes class="wp-image-836018"

Innym sposobem na sprawdzenie numeru IMEI jest podpięcie telefonu do komputera.

Po podłączeniu telefonu wystarczy uruchomić aplikację iTunes. Po przejściu do ekranu ustawień wybranego urządzenia należy kliknąć dwa razy w pole z numerem telefonu. Wtedy numer IMEI się wyświetli. Można skopiować go po kliknięciu w niego prawym przyciskiem myszy.

To rozwiązanie może się okazać przydatne np. w telefonach z uszkodzonym ekranem. W takim przypadku nie ma w końcu możliwości wpisania kodu na klawiaturze telefonu ani uruchomienia menu Ustawień, by odszukać numer IMEI w tym miejscu.

Podobnie jak w przypadku iPhone’a, aby sprawdzić numer IMEI w telefonie z Androidem, wystarczy wywołać klawiaturę telefonu i wpisać kod *#06#. Nie jest to jednak jedyny sposób i można odczytać go również w ustawieniach telefonu.

REKLAMA

Aby go zdobyć, należy udać się też do menu Ustawienia | System | Informacje o urządzeniu - aczkolwiek w niektórych nakładkach na Androida w ustawieniach należy odnaleźć na samym początku kategorie o nazwie Ogólne.

W przypadku urządzeń z wymiennymi akumulatorami często numer IMEI można znaleźć też nadrukowany na naklejce w środku obudowy. Wystarczy wyjąć ogniwo zasilające i dobrze się przyjrzeć. Czasami numer IMEI znajdziemy również na szufladzie karty SIM. Warto jednak pamiętać, że sprawdzając w ten sposób nie mamy pewności, czy dana szuflada rzeczywiście pochodzi od tego telefonu. Być może kiedyś została zamieniona z innym - przez pomyłkę lub celowo.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA