REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Najlepsze nowe gry i aplikacje na iPhone’y i iPady - Apple podsumował 2018 rok

Apple podsumował mijający rok i wskazał, które z aplikacji i gier były godne uwagi. Sprawdzamy rekomendacje kustoszów App Store’u.

04.12.2018
13:11
app store najlepsze gry i aplikacje na iphone ipad
REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie wczoraj swoje rekomendacje aplikacji i gier ze sklepu Play opublikował Google, a dzisiaj w jego ślady idzie Apple z podsumowaniem 2018 roku w App Storze. Z naszej perspektywy najbardziej interesujące są propozycjie aplikacji i gier, wraz z podsumowaniem trendów w branży.

Ludzie zarządzający sklepem, przez wielu zwani są pieszczotliwie cenzorami, ze względu na zamknięty charakter App Store’u. Właśnie oni przygotowali listę programów na iPhone’y, iPady, komputery Mac i przystawki Apple TV, z którymi warto się zapoznać. Nie obyło się bez kilku zaskoczeń.

Aplikacje na sprzęty Apple’a - top na 2018 rok

Najlepsza aplikacja na iPhone’a w 2018 roku - Procreate Pocket

app store top 2018 aplikacja iphone procreate pocket class="wp-image-849815"

Jest to spore zaskoczenie, bo iPhone’y nie kojarzą się raczej z urządzeniami do tworzenia rysunków - tymi sprzętami Apple’a są raczej iPady z rysikami. Mimo to firma uznała, że najlepszą aplikacją na telefony z logo jabłka na obudowie jest Procreate Pocket od Savage Interactive. Działa ona na tym samym silniku, co wersja na tablety.

Najlepsza aplikacja na iPada w 2018 roku - Froggipedia

app store top 2018 aplikacja ipad Froggipedia class="wp-image-849812"

Chociaż producent iPadów promuje je jako narzędzia do tworzenia treści, to najlepszy program na tablety Apple’a w 2018 wcale nie jest przeznaczony dla grafików. Firma uznała, że to miano należy się aplikacji Froggipedia od studia Designmate, która wykorzystuje rzeczywistość poszerzoną do pokazania użytkownikom anatomii żaby na każdym stadium jej życia.

Najlepsza aplikacja na komputery Mac w 2018 roku - Pixelmator Pro

app store top 2018 aplikacja mac Pixelmator Pro class="wp-image-849818"

Tak jak w przypadku tabletów Apple postawił na kategorię AR, tak w przypadku komputerów Mac aplikacja do niedestrukcyjnej obróbki grafiki i zdjęć została uznana za najlepszą w 2018 roku. Pixelmator Pro otwiera pliki we wszystkich popularnych formatach i oferuje wiele różnych narzędzi do edycji. Aplikacja wspiera ciemny i jasny tryb interfejsu w macOS Mojave.

Najlepsza aplikacja na Apple TV w 2018 roku - Sweat: Kayla Itsines Fitness

app store top 2018 aplikacja apple tv Sweat Kayla Itsines Fitness class="wp-image-849809"

Apple TV to zupełnie inna kategoria urządzeń niż iPhone’y, iPady i komputery Mac. Nic dziwnego, że najlepszy program 2018 roku na tę platformę jest z zupełnie innej bajki. Sweat: Kayla Itsines Fitness od The Bikini Body Training Company pomoże podczas ćwiczeń we własnym domu. Wersja na przystawkę do telewizora pozwala wyświetlać porady na największym dostępnym ekranie.

Bonus: aplikacje pozwalające odzyskać czas dla siebie

Jednym z trendów, które pracownicy Apple’a zaobserwowali, jest chęć użytkowników do pracy nad sobą - idzie to w parze z wprowadzeniem w iOS 12 funkcji Czas przed ekranem. Firma przygotowała listę aplikacji, które pomagają w ograniczaniu zewnętrznych bodźców, by zyskać trochę czasu dla siebie:

-#SelfCare (Tru Luv Media, Inc.);
- 10% Happier: Meditation (10% Happier Inc.);
- Calm (Calm.com);
- Fabulous - Motivate Me (Fabulous);
- Headspace: Guided Meditation (Headspace Inc.);
- Joyable (Joyable Inc);
- Mend: Self Care For Breakups (Mend Tech, Inc.);
- Shine - Self-Care & Meditation (Shine).

Gry na sprzęty Apple’a - top na 2018 rok

Najlepsza gra na iPhone’a w 2018 roku - Donut County

app store top 2018 gra iphone Donut County class="wp-image-849827"

Chociaż produkcje z gatunku battle royale rozpaliły fanów z całego świata, Apple na najlepszy tytuł 2018 roku wybrał grę logiczną. Zadaniem gracza wcielającego się w jednego z szopów przejmujących władzę nad malowniczą okolicą w Donut County od Annapurna Interactive jest poznawanie kolejnych barwnych postaci, zabieranie im śmieci i… wrzucanie ich do dziury.

Najlepsza gra na iPada w 2018 roku - Gorogoa

app store top 2018 gra ipad Gorogoa class="wp-image-849824"

W przypadku gier na iPada na najlepszą grę wybrana została Gorogoa, czyli kolejny tytuł od Annapurna Interactive. To kolejna gra logiczna, w której elementy graficzne były ręcznie rysowane. Zadaniem gracza jest odpowiednie układanie paneli, by rozwiązać kolejne zagadki. Za ilustracje odpowiada Jason Roberts. Twórcy uznają swój tytuł za… dzieło sztuki.

Najlepsza gra na komputery Mac w 2018 roku - The Gardens Between

app store top 2018 gra mac The Gardens Between class="wp-image-849830"

Co prawda coraz więcej tytułów AAA trafia na komputery Apple’a, ale za najlepszą grę na komputery Mac została w 2018 roku uznana kolejna produkcja logiczna. The Gardens Between od The Voxel Agents opowiada o przygodach dwójki bohaterów - Ariny i Frendta - w kolejnych malowniczych ogrodach pełnych dziwów. Deweloperzy zabierają graczy w emocjonującą podróż i opowiadają o przyjaźni.

Najlepsza gra na Apple TV w 2018 roku - Alto’s Odyssey

app store top 2018 gra apple tv altos oddysey class="wp-image-849821"

Za najlepszą grę na Apple TV w 2018 roku została uznane produkcja, za którą odpowiedzialni są programiści ze studia Snowman. Alto’s Odyssey to nagrodzony w tym roku Apple Design Award Winner sequel bardzo udanego Alto’s Adventure z 2015 roku. To odprężający i wyglądający fenomenalnie endless runner, w którym gracz kontroluje ruchy snowboardzisty.

Bonus: wzrost popularności gatunku Battle Royale

REKLAMA

Battle royale w 2018 roku było słowem-wytrychem w świecie gier. Ogromna popularność PlayerUnknown’s Battlegrounds i Fortnite na wszystkich możliwych platformach miała wpływ nie tylko na gry z kategorii AAA, ale również na produkcje mobilne oraz platformy do streamingu wideo z gier. Apple wyróżnił następujące tytuły:

  • Clash Royale (Supercell);
  • Fortnite (Epic Games);
  • Hearthstone (Blizzard Entertainment, Inc.);
  • PUBG MOBILE (Tencent Mobile International Limited);
  • Twitch: Live Game Streaming (Twitch Interactive, Inc.).
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA