Tech  / Artykuł

Jak grać w Lotto przez Internet - poradnik krok po kroku

183 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeszcze niedawno, żeby zagrać w Lotto, trzeba było wyjść z domu i udać się do pobliskiej kolektury. Jednak ta sytuacja właśnie się diametralnie zmieniła, ponieważ Lotto przez Internet jest już dostępne.

Totalizator Sportowy ogłosił właśnie start sprzedaży zakładów Eurojackpot, Mini Lotto, Lotto Plus oraz Lotto przez Internet. Jest to ogromna nowość, która wpisuje się w obecny trend rozwoju Totalizatora Sportowego.

W końcu jeszcze niedawno płatności za zakłady nie mogły być uiszczane inaczej niż przy użyciu gotówki, a możliwość płatności kartą w kolekturach została udostępniona stosunkowo niedawno. Teraz zakłady możemy wykupować też za pomocą strony internetowej, a niebawem także za pomocą aplikacji na systemy Android oraz iOS. O tych ostatnich Lotto informuje w swoich wiadomościach, nawet do nich odsyła, ale prowadzące do nich linki… nie działają.

Lotto przez Internet - jak się zarejestrować?

Żeby zagrać w Lotto przez Internet, należy zarejestrować się na stronie internetowej, korzystając z przycisku na górze strony.

W pierwszym kroku trzeba podać swój adres mailowy, numer telefonu, hasło i numer PIN.

Później należy uzupełnić swoje dokładne dane, w tym adres, PESEL, numer dowodu osobistego oraz numer konta bankowego.

Przy rejestracji jest możliwość ustawienia limitów kwotowych oraz czasowych, by zakłady online nie pochłonęły zbyt wielu środków.

Pod koniec rejestracji Totalizator Sportowy upewnia się też, skąd pochodzą pieniądze użytkownika i czy przypadkiem nie jest on politykiem lub jego rodziną.

Konieczne jest również przejście procesu dodatkowej weryfikacji, który polega na kliknięciu w link wysłany na podany wcześniej adres mailowy oraz wysłanie skanu dowodu osobistego korzystając z formularza na koncie gracza. W przeciwnym wypadku konto zostanie automatycznie usunięte. Obraz dowodu osobistego powinien być dobrej jakości, umożliwiającej odczytanie danych. Po weryfikacji wieku i tożsamości zostanie on usunięty z bazy danych Totalizatora Sportowego.

Lotto przez Internet - jak grać?

Po przejściu procesu rejestracji, weryfikacji oraz zalogowaniu się należy wejść na stronę Portfela Lotto i wybrać opcję wpłaty środków. Można to zrobić za pomocą szybkiego przelewu, karty płatniczej lub BLIK-a. Ja skorzystałem z tej ostatniej opcji, ponieważ jest najszybsza.

Teraz można wejść na stronę gry, odpowiedni przycisk znajdziesz na stronie głównej Lotto. Tam istnieje możliwość wybrania liczby interesujących nas zakładów oraz wyboru metody gry: chybił-trafił lub przy użyciu własnego zestawu liczb.

Następnie należy wybrać liczbę losowań, a Lotto dodatkowo proponuje możliwość subskrypcji kuponu.

Na koniec wystarczy dwukrotnie potwierdzić płatność za zakłady (w międzyczasie Totalizator Sportowy za pomocą mechanizmów lokalizacji upewni się, czy gracz znajduje się na terenie Polski) i poczekać na wygenerowanie potwierdzenia. Te można wydrukować, wysłać na maila, a wszystkie transakcje i zakłady można znaleźć w historii transakcji na stronie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst