Social media  / Artykuł

Casey Neistat odwiedził Polskę. Oto Warszawa oczami jednego z najpopularniejszych vlogerów na świecie

Casey Neistat, jeden z najbardziej znanych youtuberów, odwiedził Polskę z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Vloger właśnie opublikował wideo z Warszawy.

Casey Neistat to bezsprzecznie jeden z najbardziej znanych youtuberów. Jego kanał ma już niemal 11 mln subskrybcji, a na co dzień Neistat pokazuje życie w Nowym Jorku, swoje podróże, rozwój firmy 368 i okazjonalne recenzje sprzętu elektronicznego.

Casey Neistat w Warszawie

W ramach projektu 100x100, Polska Fundacja Narodowa zaprasza do Polski znanych twórców ze świata. To nietypowy i bardzo ciekawy pomysł na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Najnowszym gościem inicjatywy był Casey Neistat, z którym można było się spotkać 7 grudnia w warszawskim Centrum Expo XXI.

Neistat właśnie opublikował vlog z podróży do Polski.

Co robił Neistat w Polsce?

Vloger starał się przenieść na warszawski grunt wszystkie swoje charakterystyczne cechy. W filmie widzimy trening biegowy.

Jazdę elektrycznym pojazdem miejskim, w tym wypadku hulajnogą Lime-S, którą można wypożyczać na minuty.

Ujęcia z drona (ciekaw jestem, czy legalne).

Timelapse’y pokazujące życie miasta oraz krótkie przemyślenia vlogera (tym razem mróz pokonał chęć nocnego zwiedzania),

Czy w końcu przypadkowe spotkania z fanami.

Niestety nie widzimy samej konferencji 100x100, a jedynie moment przed i po niej.

Sceny podczas spotkania z polskimi twórcami i widzami spotkania 100x100 wyglądają kuriozalnie.

Tylko spójrzcie na kilka kadrów.

Sądząc po vlogu, Neistata nie opuszczały kamery. Vlogerzy z Polski mieli obiektywy nieustannie skierowane w jego stronę, co przecież nie jest niczym miłym, szczególnie w takiej skali. Mam wrażenie, że uczestnicy spotkań widzieli w nim gwiazdę, a nie człowieka, z którym faktycznie można było porozmawiać, a może nawet wymienić kilka myśli.

W filmie pojawiło się też kilka niezręcznych sytuacji, jak np. wypowiedź fana, który nie potrafi polecić mu dobrej restauracji w Warszawie. Nie wygląda to jak dobra rekomendacja dla osoby, która odwiedza Polskę pierwszy raz. W materiale, a także w poprzednim filmie, widać też, że wyjazd do Warszawy to typowo biznesowy projekt.

Neistat czuje się bardzo niezręcznie i momentami jest zakłopotany, aczkolwiek kilkukrotnie podkreśla, że podoba mu się wizyta w Warszawie. Może tak jest w istocie, a może to tylko dobra mina do złej gry, powodowana jedynie chęcią zysku, co sugerował polski youtuber Karol Paciorek.

W ramach inicjatywy 100x100 w Polsce pojawił się już m.in. Steve Wozniak i Jean Reno.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst