Bankowość  / Artykuł

Blik + Pekao + bankomaty Euronet i Planet Cash = to działa

Po tym, jak wcześniej w tym roku Bank Pekao S.A. umożliwił swoim klientom płacenie Blikiem w internecie i sklepach stacjonarnych, czas na kolejne udogodnienie. Teraz Blik pomoże wpłacić też pieniądze na swoje konto z bankomatów Euronet i Planet Cash.

Blik coraz lepiej czuje się w Polsce, ale ma apetyt na jeszcze więcej. I faktycznie ekspansja trwa w najlepsze. Kolejne informacje o rekordach Blika już nikogo nie dziwią. Tym sposobem zapłacimy już w Biedronce i odbierzemy paczkę z InPostu. Ale to nie koniec.

Bank Pekao S.A. zaprasza z Blikiem do bankomatów.

Teraz właśnie dochodzi kolejna okazja, gdzie Blik może okazać się pomocny. Klienci Pekao S.A mogą już korzystać z tej formy transakcyjnej przy okazji wpłacania pieniędzy na swoje konto z blisko 3000 bankomatów Euronet i 600 Planet Cash. Oferta przygotowana jest tak dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Nowe rozwiązania muszą oferować większą wygodę, gdyż w innym przypadku nasi klienci nie byliby zainteresowani korzystaniem z nich. Wygodna obsługa konta w aplikacji PeoPay, wykorzystanie danych biometrycznych do logowania i akceptacji transakcji, a teraz także wpłaty Blikiem. Wdrożenie wpłat za pośrednictwem Blika pokazuje, jak ważną rolę po raz kolejny odgrywa wygoda dla klienta, chociażby z tego względu, że telefon z aplikacją zawsze mamy pod ręką – mówi Bartosz Zborowski, dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności.

Blik dzięki dostępowi do bankomatów ma rosnąć jeszcze szybciej.

Polski Standard Płatności - operator Blika - po trzech kwartałach 2018 r. mógł się chwalić ponad 24,3 mln transakcji – trzy razy więcej niż w trzecim kwartale 2017 roku. Od stycznia 2018 r. użytkownicy skorzystali z Blika już ponad 57 milionów razy. Dzięki udostępnieniu wpłat w bankomatach Euronet i Planet Cash ów rekord ma być szybko pobity.

Blik jest systemem ogólnodostępnym, można nim płacić w internecie, sklepach tradycyjnych oraz przelewać natychmiastowo pieniądze bez znajomości numeru rachunku odbiorcy. Można też oczywiście wypłacać, a także wpłacać pieniądze w bankomatach. Możliwość wpłacania w urządzeniach sieci Euronet i Planet Cash to dodatkowy oczekiwany przez użytkowników Banku Pekao S.A. element funkcjonalności Blika, który upowszechnia się także jako metoda deponowania gotówki – mówi Adam Kokoszkiewicz, dyrektor Departamentu Sprzedaży Polskiego Standardu Płatności.

Jak wpłacić pieniądze przez bankomat Blikiem?

Co trzeba zrobić, żeby jako klient Pekao S.A. wpłacić w bankomacie pieniądze Blikiem? Przede wszystkim należy wybrać opcję „Wpłata BLIK”. Następnie w aplikacji PeoPay trzeba wygenerować kod BLIK. W kolejnym kroku klient wpisuje we wpłatomacie ów kod. Potem tylko potwierdza wpłatę na swoim telefonie i wpłaca pieniądze. Na ekranie głównym aplikacji PeoPay wyświetli się potwierdzenie wpłaty.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst