1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Tech

Bankowa apokalipsa: trwa wielka awaria w ING, Pekao, Millennium, Alior Banku i Bliku

nie mogę się zalogować do banku
432 interakcji
dołącz do dyskusji

„Nie mogę się zalogować do banku? Co się dzieje?”. Trwa awaria w bankach ING Banku Śląskim, Pekao S.A., Millennium i Alior Banku.  Są też problemy z Blikiem.

Aktualizacja (16:13): Bank Millennium poinformował nas, że klienci mogą się już bez problemów logować do aplikacji mobilnej.

Nie wiadomo co się dzieje, ale przypomina to bankowy armagedon. Kolejne banki informują w mediach społecznościowcyh o problemach z systemem informatycznym.

W większości wypadków problemy występują z logowaniem się do systemu bankowego.

Awarie miały miejsce w okolicach południa. Banki nadal próbują sobie z nimi poradzić.

Tajemnicze problemy komunikacyjne występujące w Millennium to także problemy z logowaniem do aplikacji.

Choć ING Bank Śląski nie opublikował informacji o awarii w osobnym poście, to też ma problemy. W komentarzach uspokaja zdenerwowanych klientów.

Około południa występowały problemy z dostępnością systemu Moje ING. Większość funkcji Mojego ING działa juz poprawnie. Nie działa historia operacji i analiza wydatków. - tłumaczą przedstawiciele banku.

Miejmy nadzieję, że i innym bankom uda się dość szybko naprawić system.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że banki podejrzewają, że za awarią nie stoi złowieszczy atak hakerski, ale... grudniowe szaleństwo związane wpływającymi na konto wypłatami, świątecznymi zakupami i płaceniem ZUS-u w firmach.

Artykuł będziemy aktualizować, jak tylko zdobędziemy nowe informacje.