REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Za przejazd Uberem zapłacimy gotówką nie tylko w Warszawie. Co z kasami fiskalnymi?

Jeśli należycie do grona osób, które nadal nie ufają wbudowanym w aplikacje płatnościom bezgotówkowym, a chcielibyście korzystać z usług Ubera, to mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce w aplikacji pojawi się opcja płacenia gotówką.

22.11.2018
20:24
Polski rząd bierze się za Ubera i szykuje zmianę przepisów
REKLAMA
169 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

A tak właściwie to pojawiła się już jakiś czas temu - w lutym. Tyle, że wtedy był to program testowy, dostępny tylko dla użytkowników korzystających z Ubera w Warszawie. Ze statystyk programu wynika, że po wprowadzeniu płatności gotówkowych, kierowcy otrzymywali nawet o 40 proc. więcej zleceń.

Dlaczego? Cóż, Polacy to nadal dość konserwatywne społeczeństwo, które ma spore obiekcje, jeśli chodzi o udostępnianie numerów swoich kart płatniczych w aplikacjach mobilnych.

Z analiz firmy wynika też, że nie wszyscy, którzy chcieliby z Ubera skorzystać takie karty posiadają. Mowa tu chociażby o młodych ludziach, nadal polegających na papierowym kieszonkowym od rodziców. Dlatego teraz nowa forma płatności zostanie wprowadzona dla wszystkich polskich miast, w których działa Uber.

Uber: płatność gotówką

Po aktualizacji aplikacji, w procesie rejestracji konta, użytkownik będzie mógł od razu zaznaczyć, że chce korzystać wyłącznie z płatności gotówkowych i nie podawać numeru swojej karty płatniczej.

Osoby z założonym już kontem będą mogły zmienić formę płatności w menu aplikacji. Konkretniej: w zakładce Płatność należy zaznaczyć opcję Dodaj formę płatności i wybrać gotówkę. Cenna wiedza, która może się przydać. Szczególnie pod koniec miesiąca.

Skoro będzie można płacić gotówką, to… co z kasami fiskalnymi?

Doskonałe pytanie. Oficjalna odpowiedź Ubera, udzielona w lutym (wtedy wystartował program pilotażowy) podczas rozmowy z Super Expressem brzmiała następująco:

REKLAMA

— Wszyscy kierowcy, którzy wykonują przejazdy gotówkowe muszą mieć kasę fiskalną. Przygotowujemy naszych partnerów do wprowadzenia transakcji gotówkowych i ułatwiamy im przystosowanie się do zmian. W tym celu wynegocjowaliśmy bardzo korzystną umowę z firmą ELZAB, jednym z największych producentów kas fiskalnych w Polsce. - Magdalena Szulc z Biura Prasowego Uber Polska.

Tyle teorii. Praktyka jednak będzie o wiele bardziej skomplikowana. Z uwagi na to, że kierowcy Ubera prowadzą indywidualną działalność gospodarczą, tylko od nich zależy, czy wyposażą swój samochód w kasę fiskalną. Zastanawiam się też, czy każdy kierowca współpracujący z Uberem będzie musiał zgodzić się na wprowadzenie u siebie nowej formy płatności. No i kto zapłaci za zainstalowanie samej kasy fiskalnej? Uber, czy kierowca?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA