REKLAMA

Nie czekaj na polskich operatorów. Już teraz możesz wykorzystać ESIM w iPhonie

Polscy operatorzy nie wspierają jeszcze standardu ESIM, ale to żaden problem. Już teraz można wykupić dodatkowy pakiet danych w roamingu i skorzystać z niego w iPhonie XS, iPhonie XS Max i iPhonie XR. I to bez wyciągania polskiej karty SIM z gniazda.

01.11.2018 13.11
iphone xs xs max opinie czy warto
REKLAMA
REKLAMA

Nie musieliśmy na to długo czekać. Zaledwie dwa dni po udostępnieniu przez Apple’a systemu iOS 12, który odblokował moduł ESIM, z tego rozwiązania można już skorzystać w Polsce i cieszyć się paczką internetu w roamingu. W tym celu wystarczy pobrać aplikację mobilną Truphone dostępną w sklepie App Store.

Truphone w iPhone’ach XS, XS Max i XR wykorzysta moduł ESIM.

Zaledwie kilku operatorów na świecie i to z kilku wybranych krajów wspiera ESIM bezpośrednio w ramach swojej sieci. Na szczęście posiadacze najnowszych telefonów Apple’a z Polski mogą już teraz z tego rozwiązania skorzystać - w ograniczonym zakresie. Firma o nazwie Truphone pozwala wykupić mieszkańcom naszego kraju paczkę internetu, która zadziała w kilkudziesięciu państwach na świecie.

Po zainstalowaniu aplikacji Truphone wystarczy założyć nowe konto poprzez podanie adresu e-mail, wybrać jeden z trzech proponowanych planów i opłacić go przez Apple Pay. Nie ma co prawda sensu, by korzystać z tego na terenie Polski - w porównaniu do cen pakietów u rodzimych sieci jest po prostu drogo - ale to świetne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających za granicę.

truphone iphone xs aplikacja internet w roamingu ceny pakiety class="wp-image-832238"

Pakiety internetowe w roamingu od Truphone - ceny.

Truphone oferuje posiadaczom telefonów iPhone XS i iPhone XS Max trzy pakiety. Pierwszy z nich pozwala wykupić paczkę danych o wielkości 300 MB na jeden dzień za 25 zł. Drugi pozwala wykorzystać 1 GB transferu danych przez miesiąc w cenie 70 zł. Trzecia opcja to 3 GB na miesiąc, która kosztuje 200 zł.

W przypadku podróży po Unii Europejskiej nadal nie wygląda to specjalnie atrakcyjnie, zwłaszcza że Polacy mogą skorzystać z usługi roam like at home na głównej karcie SIM. Jednak podczas dalszych wojaży - w tym do Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Brazylii - Truphone może się okazać nieoceniony.

REKLAMA

Od teraz dzięki aplikacji i obsłudze ESIM w iPhonie internet w roamingu w tych bardziej egzotycznych krajach można wykupić bezpośrednio z poziomu smartfona, bez szukania punktu sprzedaży lokalnego telekomu celem zakupu jego karty SIM. Właśnie na to czekałem, bo wsparcie ESIM w telefonie Apple’a u mojego polskiego operatora mnie nie interesuje. Truphone z pewnością przetestuję przy najbliższej okazji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA