Operatorzy  / News

Nie czekaj na polskich operatorów. Już teraz możesz wykorzystać ESIM w iPhonie

Polscy operatorzy nie wspierają jeszcze standardu ESIM, ale to żaden problem. Już teraz można wykupić dodatkowy pakiet danych w roamingu i skorzystać z niego w iPhonie XS, iPhonie XS Max i iPhonie XR. I to bez wyciągania polskiej karty SIM z gniazda.

Nie musieliśmy na to długo czekać. Zaledwie dwa dni po udostępnieniu przez Apple’a systemu iOS 12, który odblokował moduł ESIM, z tego rozwiązania można już skorzystać w Polsce i cieszyć się paczką internetu w roamingu. W tym celu wystarczy pobrać aplikację mobilną Truphone dostępną w sklepie App Store.

Truphone w iPhone’ach XS, XS Max i XR wykorzysta moduł ESIM.

Zaledwie kilku operatorów na świecie i to z kilku wybranych krajów wspiera ESIM bezpośrednio w ramach swojej sieci. Na szczęście posiadacze najnowszych telefonów Apple’a z Polski mogą już teraz z tego rozwiązania skorzystać - w ograniczonym zakresie. Firma o nazwie Truphone pozwala wykupić mieszkańcom naszego kraju paczkę internetu, która zadziała w kilkudziesięciu państwach na świecie.

Po zainstalowaniu aplikacji Truphone wystarczy założyć nowe konto poprzez podanie adresu e-mail, wybrać jeden z trzech proponowanych planów i opłacić go przez Apple Pay. Nie ma co prawda sensu, by korzystać z tego na terenie Polski - w porównaniu do cen pakietów u rodzimych sieci jest po prostu drogo - ale to świetne rozwiązanie dla osób wyjeżdżających za granicę.

truphone iphone xs aplikacja internet w roamingu ceny pakiety

Pakiety internetowe w roamingu od Truphone - ceny.

Truphone oferuje posiadaczom telefonów iPhone XS i iPhone XS Max trzy pakiety. Pierwszy z nich pozwala wykupić paczkę danych o wielkości 300 MB na jeden dzień za 25 zł. Drugi pozwala wykorzystać 1 GB transferu danych przez miesiąc w cenie 70 zł. Trzecia opcja to 3 GB na miesiąc, która kosztuje 200 zł.

W przypadku podróży po Unii Europejskiej nadal nie wygląda to specjalnie atrakcyjnie, zwłaszcza że Polacy mogą skorzystać z usługi roam like at home na głównej karcie SIM. Jednak podczas dalszych wojaży - w tym do Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych, Japonii czy Brazylii - Truphone może się okazać nieoceniony.

Od teraz dzięki aplikacji i obsłudze ESIM w iPhonie internet w roamingu w tych bardziej egzotycznych krajach można wykupić bezpośrednio z poziomu smartfona, bez szukania punktu sprzedaży lokalnego telekomu celem zakupu jego karty SIM. Właśnie na to czekałem, bo wsparcie ESIM w telefonie Apple’a u mojego polskiego operatora mnie nie interesuje. Truphone z pewnością przetestuję przy najbliższej okazji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst