1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Foto

Jeśli planujesz zakup aparatu, zrób to teraz. Sony łączy cashback z promocją Black Friday

Lokowanie produktu
22.11.2018
8:26
sony black friday
226 interakcji
dołącz do dyskusji

Najlepszy moment na zakup aparatu właśnie nadszedł. Sony łączy trwający właśnie cashback z nową promocją Black Friday. W ofercie znajdziemy mnóstwo aparatów i obiektywów.

Aktualizacja: Sony przedłuża promocję na wybrane produkty do 25 listopada. Szczegóły na dole wpisu.

W tekstach o fotografii publikowanych na łamach Spider’s Web często piszę, że „taniej już było”, ponieważ ceny na rynku foto wydają się być coraz wyższe. Patrząc na obecną promocję Sony, najwyraźniej muszę zweryfikować ten pogląd.

Jeżeli chcesz kupić aparat, zrób to teraz. Promocja Sony na Black Friday potrwa tylko dziś i jutro.

Sony rusza z akcją promocyjną na Black Friday, a rabaty łączą się z trwającym właśnie cashbackiem, w którym można uzyskać zwrot do 5 tys. zł. To oznacza rabaty dochodzące aż do 30 procent. Tak duże przeceny nie zdarzają się często. Do tego u niektórych dystrybutorów można uzyskać darmowe przedłużenie gwarancji do pięciu lat.

 class="wp-image-700647"

Promocja na Black Friday rusza już… w czwartek, 22 listopada. Akcja potrwa tylko do piątku, 23. listopada lub do wyczerpania zapasów.

Gdzie kupić aparaty Sony w ramach akcji Black Friday?

Oferta promocyjna Sony różni się w zależności od dystrybutora. Poszczególne sklepy mają przecenione inne modele aparatów, więc warto poświęcić chwilę na dokładne prześledzenie oferty oraz cen.

Lista sklepów biorących udział w promocji Sony na Black Friday:

 • ABFoto
 • Aster
 • Beiks
 • Cyfrowe.pl
 • Digital24
 • E-OKO.pl
 • Fotoaparaciki
 • Fotoforma
 • Fotojoker
 • Foto-Plus
 • Fotostrada
 • RobimyTV.pl

Na jakie aparaty i obiektywy warto zwrócić uwagę w promocji? Sony A7 II kosztuje 3499 zł.

 class="wp-image-353223"

Jeżeli zastanawiasz się nad przejściem na pełną klatkę, lepszego momentu przez dłuższy czas nie będzie. W promocji znajdziemy wiele dobrych aparatów, ale najmocniej przykuwa uwagę Sony A7 II, którego można kupić już za cenę ok. 3500 zł, w zależności od dystrybutora. To końcowa cena z uwzględnieniem cashbacku. Tak tanio jeszcze nie było, a przecież jest to korpus, który do dziś ma świetną specyfikację i bardzo dobrą matrycę ze stabilizacją. Trudno o lepszy wybór dla osoby, która chce poznać jakość idącą za pełną klatką.

Warto też rozważyć korpus Sony A7S II stworzony do filmowania oraz A7R II przeznaczony do profesjonalnej fotografii. Ten pierwszy imponuje jakością wideo, w tym rewelacyjną czystością obrazu na wysokich czułościach ISO. Z kolei wersja A7R II, dzięki matrycy o rozdzielczości 42,4 megapiksela, z powodzeniem sprawdzi się w profesjonalnej fotografii studyjnej lub reklamowej. Oba korpusy mają stabilizowane matryce.

adaptery do bezlusterkowców class="wp-image-597581"

Warto też polecić Sony A6500, szczególnie w kwestii filmowania. Aparat jest teraz dostępny za 4499 zł. Stabilizowana matryca, dotykowy ekran, bardzo ostry obrazek 4K, płaskie profile obrazu i nieskompresowany zapis 4:2:2 przy wyjściu przez HDMI to funkcje, których nie sposób oczekiwać w tej cenie, a jednak Sony A6500 oferuje je wszystkie. Tańszym, a nadal bardzo dobrym wariantem, jest Sony A6300, czyli aparat, który ma mniej funkcji od A6500, ale jednocześnie zapewnia prawdopodobnie najlepszy stosunek ceny do jakości, zwłaszcza w kwestii filmowania. Aparat nie jest przeceniony na Black Friday, ale jest dostępny w Cashbacku. Finalna cena po uwzględnieniu zwrotu to ok. 2550 zł.

Oferta Sony na Black Friday to także bardzo dobry moment na zakup obiektywów tej firmy. W promocji znajdziemy cały przekrój obiektywów pełnoklatkowych oraz przeznaczonych do matryc APS-C.

Patrząc na ofertę i ceny wiem jedno. Trzeba się spieszyć.

Już w ubiegłym roku promocja Sony była szalenie korzystna, o czym pisałem w felietonie pt. „Pełna klatka za 4000 zł, czy Mikro Cztery Trzecie za 7300 zł?”. Dziś ceny są jeszcze lepsze. Prawdopodobnie trwa właśnie najlepszy od lat moment na wymianę aparatu, a zwłaszcza na wejście w pełnoklatkowy system.

Regulamin promocji Cashback, będącej częścią oferty promocyjnej Black Friday znajduje się na stronie Sony.

Aktualizacja 24.11 - Sony przedłuża promocję na weekend.

Black Friday minął, ale możesz skorzystać z przedłużonej, weekendowej oferty na wybrane produkty fotograficzne Sony. Promocja została przedłużona do 25 listopada. Możesz kupić wybrane aparaty i obiektywy z 5-letnią gwarancją gratis lub/i zwrotem Cashback do 5 tys. zł. Tylko w sklepach autoryzowanych dealerów sprzętu fotograficznego Sony.

Zwrot gotówki (Cashback) za zakupiony produkt dotyczy wybranych aparatów i obiektywów, w tym popularnego modelu Sony A6300, za który otrzymamy zwrot do 400 zł. Dodatkowo, dzięki trwającej nadal promocji Wymień stare na nowe klienci, którzy przy zakupie pozostawią dotychczasowy aparat w sklepie, otrzymają wysoki rabat na zakup nowego aparatu Sony A9 (rabat 1800 zł) lub popularnego Sony A7R III (rabat 1400 zł). Dzięki nowoczesnej matrycy o rozdzielczości 42,4 MP dostarcza on zdjęcia o świetnej jakości. Z kolei szybki system autofocus Fast Hybrid AF oraz zapis filmów w rozdzielczości 4K sprawiają, że model ten docenią także twórcy wideo.

Oferta promocyjna różni się w zależności od sklepu. Informacji o modelach biorących udział w promocji udzielają sprzedawcy. Lista sklepów biorących udział w promocji pozostaje bez zmian.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze