1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Samsung się nie mylił - nowa funkcja naprawdę zmienia wiele. Spider’s Web lubi to

Lokowanie produktu

Kiedy polski oddział Samsunga zapowiedział „nową funkcję”, która pozwoli „dokonać wielkich zmian”, mieliśmy kilka podejrzeń, czego może dotyczyć ta zapowiedź. Żadne z nich nie okazało się trafione - nowość od Samsunga to coś jeszcze większego. I ważniejszego.

21.11.2018
13:15
Samsung się nie mylił – nowa funkcja naprawdę zmienia wiele. Spider’s Web lubi to
196 interakcji
dołącz do dyskusji

Kilka dni temu zastanawialiśmy się, czym może być ta nowa funkcja. Koreańska firma niedawno zaprezentowała w końcu smartfona ze składanym wyświetlaczem, a także nowy interfejs One UI. W planach jest też Galaxy S10, więc nic dziwnego, że właśnie te tematy przychodziły nam do głowy na myśl o nowych premierach.

Niesłusznie. Nowość od Samsunga nie do końca dotyczy ani smartfonów, ani oprogramowania. Przynajmniej nie bezpośrednio.

Czyli coś, co faktycznie pozwoli „dokonać wielkich zmian”. #FunkcjaDobroczynności to bowiem inicjatywa Samsunga, która pozwoli nam przy okazji zakupu nowego urządzenia zrobić też dobry uczynek.

 class="wp-image-842771"

Jak to działa i na czym polega? To proste - jeśli pomiędzy 21.11 a 26.12 kupimy odpowiedni smartfon Samsunga, powinniśmy koniecznie zajrzeć do aplikacji Samsung Members. Od dziś na stronie głównej (i w zakładce „Korzyści”) wyświetlany będzie tam baner #FunkcjaDobroczynności. Wystarczy w niego kliknąć, a następnie wypełnić odpowiedni formularz.

To tyle z naszej strony - więcej nie musimy nic robić.

I co się wtedy stanie? Co się zmieni?

Bardzo wiele. Każde takie kliknięcie będzie oznaczało, że Samsung dodatkowo wesprze domy dziecka w Polsce, a także - za pośrednictwem UNICEF - dzieci z najuboższych zakątków świata. Uczestnicy akcji będą mogli przy tym sami decydować, jaką pomoc rzeczową otrzymają obdarowane dzieci. Wybierać można pomiędzy trzema obszarami wsparcia - sportem, zabawą oraz edukacją.

Ze sprzedaży każdego biorącego udział w akcji urządzenia Galaxy Samsung przekaże na te prezenty 40 zł. Zakładane jest przy tym przesłanie maksymalnie 50 tys. takich pakietów, co oznacza, że osoby kupujące smartfony Samsunga mogą wesprzeć potrzebujące dzieci kwotą nawet 2 mln zł, z czego równo połowa trafi do dzieci w Polsce.

Robi wrażenie. Tym bardziej, że od uczestników akcji udział w #FunkcjiDobroczynności nie wymaga żadnego wysiłku. Zapewne wiele osób znajdzie któryś ze smartfonów z rodziny Galaxy pod choinką, więc nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby w kilka chwil po rozpakowaniu nowego urządzenia zrobiły one prezent komuś, kto potrzebuje go nawet jeszcze bardziej od nich.

Jakie dokładnie smartfony biorą udział w promocji?

 class="wp-image-842759"

Na szczęście nie tylko te najdroższe. W akcji mogą wziąć udział nowi posiadacze także tańszych telefonów, takich jak Galaxy J4 Plus czy J3 2017. Oczywiście ci, którzy kupią nowego Note'a czy S9 albo S9+ również mogą pomóc.

Pełna lista urządzeń znajduje się w regulaminie (strona 5), ale Samsung dla ułatwienia sprawy podaje też listę sprzętów, które nie kwalifikują się do akcji - to Galaxy J3 2016, Galaxy Xcover 3 oraz Xcover 4.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Sam smartfon trzeba kupić pomiędzy 21.11.2018 a 26.12.2018, ale na skorzystanie z #FunkcjiDobroczynności mamy trochę więcej czasu.

Pomóc w ramach nowej akcji Samsunga można bowiem aż do 2 stycznia 2019 r. Trzeba tylko pamiętać, żeby do tego czasu aktywować telefon.

Jeśli ktoś zapomni przy tym zamówić telefon na święta i zrobi to po nich, też nie musi się martwić. Termin 26.12.2018 dotyczy daty złożenia zamówienia - zamawiając więc przez internet mamy czas do 23:59 26.12. Potem liczy się już tylko termin aktywacji i oczywiście kliknięcia w baner.

Czy warto?

I to jak. Kiedy polski oddział Samsunga ogłosił nadchodzącą nowość, spekulacjom na temat tego, co to będzie, nie było końca. Do naszych domysłów nasi komentatorzy dodawali m.in. Bixby w języku polskim czy Samsung Pay.

Owszem, są to wyczekiwane nowości i debiut każdej z nich w Polsce będzie wielkim wydarzeniem. Ale idą święta i czas pomyśleć nie tylko o sobie. Tym bardziej, jeśli sporo dobrego można zrobić... zupełnie przy okazji.

*Materiał powstał we współpracy z marką Samsung.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze