REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Zakładanie konta w aplikacji Play NEXT - przewodnik krok po kroku

Play przygotował nową ofertę zamkniętą w aplikacji mobilnej. Sprawdzamy, jak wygląda proces zakładania konta w Play NEXT z poziomu smartfona.

05.11.2018
11:08
play next zakładanie konta jak przenieść numer
REKLAMA
124 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Operatorzy stale szukają nowych sposobów na zachęcenie użytkowników do wykupienia usług właśnie u nich. Play postanowił wystartować z nową ofertą, z której można skorzystać w ramach aplikacji mobilnej - bez dzwonienia na infolinię, bez stania w kolejkach w oddziale firmy i bez samodzielnego opłacania raz w miesiącu faktury.

Dzięki temu Play NEXT przypomina nowoczesne serwisy streamingowe. Użytkownikiem można zostać w kilka minut, a rachunki opłacane są poprzez pobieranie raz w miesiącu stałej opłaty z podpiętej karty płatniczej - tak jak w serwisach Spotify czy Netflix. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda proces zakładania konta w Play NEXT.

play next zakładanie konta jak przenieść numer class="wp-image-829442"

Play NEXT - z czym to się je?

Aby zostać klientem sieci Play w ramach oferty Play NEXT, wystarczy mieć smartfon z systemem Android albo iOS. Pierwszym krokiem jest pobranie aplikacji mobilnej ze sklepu odpowiednio Google Play lub App Store.

Po uruchomieniu aplikacji osoba zainteresowana ofertą Play NEXT może od razu przystąpić do zakładania konta, ale jeśli zna jednak kogoś, kto jest już użytkownikiem Play NEXT, może wpisać otrzymany od tej osoby kod polecający.

Play NEXT obsługuje bowiem mechanizm poleceń podobny do Ubera czy myTaxi. Wykorzystanie takiego kodu pozwala używać usługi obu osobom - polecającej oraz korzystającej z polecenia - przez miesiąc za 1 zł.

Jak założyć konto w Play NEXT?

Po wpisaniu kodu albo po pominięciu tego kroku można przejść dalej. W aplikacji wystarczy podać adres e-mail oraz hasło do nowego konta użytkownika, które będzie potem wykorzystywane do ponownego logowania.

Operator przewidział jednak możliwość uproszenia tego kroku. Dostępna jest funkcja automatycznego logowania danymi z Facebooka w ramach Facebook Connect. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o kolejnym haśle.

Play NEXT - wybieranie numeru.

Klienci, którzy założyli nowe konto, mogą przystąpić do wybierania numeru telefonu. Jeśli ktoś chce przetestować usługę, może wybrać zupełnie nowy numer zaczynający się od prefiksu +450. Na tym możliwości się nie kończą.

Play przewidział możliwość migracji numerów do Play NEXT. Wybierając nowy numer lub przechodząc z oferty Play na kartę, można liczyć na 3 miesiące subskrypcji gratis. W przypadku przejścia od innego operatora klienci mogą liczyć na pół roku usług za darmo.

play next zakładanie konta jak przenieść numer class="wp-image-829439"

Rejestracja klienta w Play NEXT

Po wybraniu numeru klient musi przystąpić do rejestracji. W tym celu konieczne jest podanie numeru PESEL lub nr. paszportu, karty stałego pobytu lub dowodu osobistego z krajów Unii Europejskiej. Tym samym nowa usługa Play nie jest oferowana wyłącznie klientom z Polski.

Kolejnym krokiem jest podanie w aplikacji danych karty płatniczej - debetowej lub kredytowej. To z niej po upłynięciu miesiąca rozliczeniowego pobierana będzie zryczałtowana opłata. Play obiecuje, że poza tym (i opłatą startową w wysokości 5 zł) nie będzie pobierał pieniędzy automatycznie.

W razie chęci skorzystania z usług dodatkowych klient musi przelać samodzielnie pieniądze ze swojej karty do tzw. Skarbonki. Dzięki temu można wykupić dodatkowe pakiety i wykonywać połączenia międzynarodowe bez obawy, że wyczyści się do cna konto bankowe.

Play NEXT - jak odebrać kartę SIM?

Założenie konta, wybranie numeru, rejestracja i podpięcie karty do płatności możliwe jest z poziomu aplikacji mobilnej. Jedynym krokiem, który wymaga w całym procesie kontaktu ze światem zewnętrznym, jest jednorazowe odebranie karty SIM.

Klienci mają wybór, w jaki sposób odebrać kartę. Jednym ze sposobów jest dostawa kurierem - czas realizacji takiego zamówienia to od 2 do 7 dni. Drugim jest samodzielna wizyta w punkcie, gdzie można SIM odebrać od ręki.

Po odebraniu karty SIM z karty płatniczej pobierana jest opłata startowa. W przypadku odbioru SIM od kuriera 5 zł zostanie pobrane z karty płatniczej. W punkcie płaci się 5 zł przy odbiorze. Te środki trafiają od razu do Skarbonki.

play next zakładanie konta jak przenieść numer class="wp-image-829436"

Na tym etapie od aktywacji subskrypcji klienta dzieli już tylko jeden krok.

Po odebraniu karty SIM wystarczy zeskanować za pośrednictwem aplikacji kod QR lub, jeśli nie ma się takiej możliwości, wpisać podany kod ręcznie. Po chwili nastąpi pobranie opłaty za subskrypcję (jeśli nie ma na danym koncie przypisanych darmowych miesięcy), a usługa Play NEXT stanie się aktywna. Klient może od tego momentu realizować połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości oraz łączyć się z internetem.

REKLAMA

Późniejszy kontakt z operatorem odbywa się za pośrednictwem chatu z historią rozmów w ramach aplikacji Play NEXT dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W aplikacji można też wykupić dodatkowe pakiety i zasilić Skarbonkę, z której opłacane będą np. rozmowy międzynarodowe. Warto też pamiętać, że Play NEXT nie wymaga podpisania długoterminowej lojalki. Konto można zamknąć w każdej chwili.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wygenerować własny kod polecający i podać go znajomemu, aby obniżyć koszt korzystania ze swojej usługi do 1 zł za miesiąc subskrypcji. Trzeba tylko pamiętać, że ta promocja aktywuje się dopiero wtedy, gdy osoba korzystająca z polecenia opłaci pierwszy raz pełną kwotę za swoją subskrypcję. Jeśli przenosiła numer od innego operatora, to może stać się to dopiero po ponad pół roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA