REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Operator zamknięty w aplikacji. Wszystko, co musisz wiedzieć o Play NEXT

Play uznał, że najwyższy czas umożliwić klientom wybranie oferty z poziomu aplikacji - bez umów, bez konieczności wizyty w oddziale, czy dzwonienia na infolinię. Przywitajcie nową ofertę Play NEXT.

26.10.2018
16:33
play next abonament w aplikacji subskrypcja cennik jak to działa
REKLAMA
REKLAMA

Usługi w modelu subskrypcyjnym stają się coraz popularniejsze. Zaczynają to dostrzegać operatorzy telefonii komórkowej, którzy chcą maksymalnie uprościć zawieranie umowy z operatorem i późniejsze z niej korzystanie. Zrozumiał to Play, który wprowadził właśnie ofertę obsługiwaną w całości z aplikacji mobilnej.

Play NEXT - jak to działa?

Fioletowy operator postawił uprościć obsługę konta abonenckiego uprościć, jak tylko się dało. Dzięki temu klienci będą mogli zapomnieć o wszelkich formalnościach i o terminach płatności rachunków. Zamiast wybierać się do salonu i stać w kolejce, dzwonić na infolinię, i czekać na połączenie z konsultantem, klienci mogą uruchomić na swoim smartfonie aplikację Play NEXT.

Z jej poziomu można w kilku krokach przenieść posiadany numer lub wygenerować nowy, bez podpisywania papierowych umów. Po wybraniu oferty i odebraniu karty SIM - od kuriera albo w salonie Play - klient nie musi się już niczym martwić. Po dodaniu karty płatniczej do konta, opłata za korzystanie z Play NEXT pobierana jest z niej co miesiąc automatycznie - zupełnie tak jak w przypadku subskrypcji Spotify czy Neflix. Z obsługą klienta można kontaktować się zaś całą dobę poprzez chat z historią rozmów.

Co oferuje i ile kosztuje oferta Play NEXT?

W ramach oferty Play NEXT dostępny jest tylko jedna oferta, ale raczej nikt nie będzie rozczarowany tym, co operator w niej oferuje. Klienci za 45 zł miesięcznie otrzymują aż 50 GB mobilnego internetu z pełną prędkością oraz nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS i MMS do wszystkich polskich sieci.

Oprócz tego operator przyznaje paczkę roamingową. Klienci Play NEXT podczas podróży do krajów Unii Europejskiej mogą wydzwonić w miesiącu 100 minut oraz wysłać i odebrać 50 wiadomości SMS albo MMS. Po przekroczeniu limitu za połączenia wychodzące płaci się 6 gr/min. Opłata za połączenia przychodzące to z kolei 3 gr/min, a za wysłaną wiadomość SMS lub MMS 1 gr.  

Klienci otrzymują również pakiet 500 MB transferu danych w roamingu. Po jego wykorzystaniu można korzystać z internetu w cenie 1,2327 gr/MB do limitu 2,83 GB. Po jego przekroczeniu koszt transferu to 3,072 gr/MB.

Ciekawym pomysłem w ramach Play NEXT jest skarbonka.

Klienci obawiający się, że po podpięciu do aplikacji karty płatniczej stracą kontrolę nad wydatkami, mogą odetchnąć z ulga. Z karty pobierana będzie wyłącznie opłata za subskrypcję. Aby opłacić np. usługi premium, trzeba będzie najpierw przelać pieniądze do wirtualnego portfela, czyli tzw. Skarbonki. Te środki można wykorzystać na:

  • międzynarodowe połączenia i wiadomości SMS/MMS;
  • roamingowe połączenia, wiadomości SMS/MMS oraz internet;
  • dodatkowy pakiet 1 GB.

Skarbonkę można doładować na dwa sposoby - bezpośrednio z aplikacji Play NEXT lub poprzez kod USSD: *110#. Po wybraniu tej metody konto zostanie doładowane kwotą 10 zł. Może się to przydać podczas podróży zagranicznych, gdy trzeba będzie doładować konto po wyczerpaniu paczki danych w roamingu.

Nieźle prezentuje się pakiet 1 GB kosztujący zaledwie 2 zł.

Co prawda pewnie mało kto zużyje 50 GB, ale jest możliwość dokupienia większej ilości transferu. W dodatku aktywowanie tej paczki pozwala na skorzystanie z dodatkowych 130 MB transferu danych w roamingu podczas podróżowania po Unii Europejskiej. Pakiet 1 GB za 2 zł w Play NEXT można oczywiście uruchomić wielokrotnie.

Co również istotne, z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie bez konsekwencji. W przeciwieństwie do klasycznego abonamentu, nowa oferta od Play nie wymaga podpisania lojalki na rok, dwa, albo trzy lata. Operator nie stosuje kar umownych i pozwala na rezygnację z Play NEXT z poziomu aplikacji mobilnej - bez konieczności odwiedzania oddziału i wysyłania pisma pocztą.

Jest też kilka sposobów, by obniżyć rachunki za Play NEXT.

Na start klienci mogą liczyć na bonus w postaci 6 miesięcy bez żadnych opłat. Mogą z niego skorzystać osoby, które przenoszą numer do Play NEXT od innego operatora. W przypadku klientów korzystających z usług Play w modelu prepaid można liczyć na kwartał subskrypcji za darmo.

Na tym jednak nie koniec. Play NEXT zastosował system poleceń, który działa podobnie jak w aplikacjach Uber czy MyTaxi. Za polecenie usługi znajomym, klienci mogą otrzymać miesiąc subskrypcji za symboliczną 1 zł. Wystarczy podać znajomemu kod wygenerowany w aplikacji.

Obie osoby dostają wtedy subskrypcję za złotówkę.

REKLAMA

To znany, cwany i dobry sposób na to, by zachęcić klientów do testowania usługi oraz... do namawiania do tego samego swoich najbliższych. Osoby, które przejdą do Play NEXT w pierwszej kolejności, będą miały w końcu większą szansę na zaoszczędzenie 44 zł na subskrypcji.

Jestem przekonany, że wiele osób zdecyduje się na Play NEXT i to nie ze względu na zniżki za polecenia. Tego typu usługi, które eliminują zbędną papierologię, to przyszłość branży telekomunikacyjnej. Play z kolei już nie raz pokazał, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dlatego wprowadzenie oferty w aplikacji właśnie przez tego operatora nie powinno dziwić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA