REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Migranci z Ukrainy przelali w 2017 r. 9 mld dol. Perekaz24 to nowy sposób na tanie przelewy na Ukrainę

Firmy Transfer24 i Meest stworzyły nowy serwis szybkich przelewów z Polski i krajów strefy euro na Ukrainę. Serwis został zaprojektowany specjalnie dla ukraińskich migrantów zarobkowych w UE.

13.11.2018
16:37
Migranci z Ukrainy przelali w 2017 r. 9 mld dol. Perekaz24 to nowy sposób na tanie przelewy na Ukrainę
REKLAMA
REKLAMA

Coraz więcej firm reaguje na wieści o tym, że ukraińscy migranci w 2017 r. przekazali na Ukrainę 9 mld dol. Od dawna wiadomo, że Ukraina jest jednym z 10 krajów-dawców migrantów na świecie. Jak wynika z danych Centrum strategii gospodarczej, około 5 mln Ukraińców czyli około 16 proc. obywateli, to migranci zarobkowi.

Firmy Transfer24 i Meest stworzyły serwis Perekaz24 właśnie dla ukraińskich pracowników w Europie, którzy regularnie wysyłają pieniądze z Polski i krajów strefy euro do ojczyzny. Transfer24 posiada licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, z kolei Meest ma odpowiednie uprawnienie wydane przez Narodowy Bank Ukrainy.

Jak działa Perekaz24?

Dokonać przelewu można za pomocą karty Visa, MasterCard lub e-przelewów. Odbiorca na Ukrainie już po 10 minutach będzie mógł wypłacić pieniądze w dolarach amerykańskich w jednym z 3,5 tys. punktów w całym kraju. Na stronie serwisu znalazł się kalkulator do sprawdzenia ostatecznej kwoty, którą dostanie odbiorca, a także mapa punktów odbioru przekazów.

Nadawca nie musi udostępniać skanu lub zdjęcia dokumentów potwierdzających tożsamość. Możliwość korzystania z usług serwisu jest dostępna od razu po rejestracji. Należy podać swoje dane osobowe oraz walutę przelewów – do wyboru złote lub euro. Usługa jest dostępna dla przelewów z Polski i strefy euro.

Jaka jest stawka za przelewy w Perekaz24?

REKLAMA

Opłata za przelew wynosi 1,7 proc. od wartości przelewu, jednak nie mniej niż 0,75 euro. Podczas wypłaty gotówki osoba na Ukrainie nie musi płacić żadnej prowizji. Minimalna kwota przelewu wynosi 1 dol. Teraz serwis wprowadził promocję: pierwszy przelew jest darmowy, jednak kwota nie może przekroczyć 100 dol.

Serwis dostępny jest w języku polskim i ukraińskim. Dla klientów została uruchomiona również infolinia w obu językach.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA