1. SPIDER'S WEB
  2. Bankowość
  3. Biznes
  4. Tech
  5. Technologie

Migranci z Ukrainy przelali w 2017 r. 9 mld dol. Perekaz24 to nowy sposób na tanie przelewy na Ukrainę

Migranci z Ukrainy przelali w 2017 r. 9 mld dol. Perekaz24 to nowy sposób na tanie przelewy na Ukrainę

Firmy Transfer24 i Meest stworzyły nowy serwis szybkich przelewów z Polski i krajów strefy euro na Ukrainę. Serwis został zaprojektowany specjalnie dla ukraińskich migrantów zarobkowych w UE.

Coraz więcej firm reaguje na wieści o tym, że ukraińscy migranci w 2017 r. przekazali na Ukrainę 9 mld dol. Od dawna wiadomo, że Ukraina jest jednym z 10 krajów-dawców migrantów na świecie. Jak wynika z danych Centrum strategii gospodarczej, około 5 mln Ukraińców czyli około 16 proc. obywateli, to migranci zarobkowi.

Firmy Transfer24 i Meest stworzyły serwis Perekaz24 właśnie dla ukraińskich pracowników w Europie, którzy regularnie wysyłają pieniądze z Polski i krajów strefy euro do ojczyzny. Transfer24 posiada licencję wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, z kolei Meest ma odpowiednie uprawnienie wydane przez Narodowy Bank Ukrainy.

Jak działa Perekaz24?

Dokonać przelewu można za pomocą karty Visa, MasterCard lub e-przelewów. Odbiorca na Ukrainie już po 10 minutach będzie mógł wypłacić pieniądze w dolarach amerykańskich w jednym z 3,5 tys. punktów w całym kraju. Na stronie serwisu znalazł się kalkulator do sprawdzenia ostatecznej kwoty, którą dostanie odbiorca, a także mapa punktów odbioru przekazów.

Nadawca nie musi udostępniać skanu lub zdjęcia dokumentów potwierdzających tożsamość. Możliwość korzystania z usług serwisu jest dostępna od razu po rejestracji. Należy podać swoje dane osobowe oraz walutę przelewów – do wyboru złote lub euro. Usługa jest dostępna dla przelewów z Polski i strefy euro.

Jaka jest stawka za przelewy w Perekaz24?

Opłata za przelew wynosi 1,7 proc. od wartości przelewu, jednak nie mniej niż 0,75 euro. Podczas wypłaty gotówki osoba na Ukrainie nie musi płacić żadnej prowizji. Minimalna kwota przelewu wynosi 1 dol. Teraz serwis wprowadził promocję: pierwszy przelew jest darmowy, jednak kwota nie może przekroczyć 100 dol.

Serwis dostępny jest w języku polskim i ukraińskim. Dla klientów została uruchomiona również infolinia w obu językach.