REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nowy model PlayStation 4 Pro przestaje wyć jak odrzutowiec

PlayStation 4 Pro jest znane nie tylko ze swojej mocy, ale i bardzo głośnego wiatraka, który zakłóca rozgrywkę wielu graczom.

08.11.2018
17:45
W PS4 Pro wiatrak w końcu nie będzie brzmiał jak silnik odrzutowca
REKLAMA
REKLAMA

Digital Foundry postanowiło przetestować najnowszy model PS4 Pro, który bez zapowiedzi zaczął pojawiać się na sklepowych półkach. Choć z zewnątrz wygląda identycznie (poza nowym gniazdkiem), a i wewnątrz prawie nic się nie zmienia, to model CUH-7200 ma pewną niezwykle istotną zmianę. Okazuje się bowiem, że nie tylko na półki sklepowe wszedł po cichu, ale i po cichu chodzi.

Tę zmianę zrozumie każdy, kto wyposażony w PS4 Pro boi się czasem, że konsola zacznie unosić się w powietrzu i odleci w stronę zachodzącego słońca albo wybuchnie, tak głośno potrafi działać jej wiatrak. Wycie najczęściej porównuje się do silników odrzutowca. I choć wiadomo, że sprzęt nie jest AŻ TAK głośny, to jednak przekracza dopuszczalne normy. Niektórzy ratują się graniem na słuchawkach. Inni nie mogą pograć w nocy, bo boją się, że obudzą domowników.

Jest to zjawisko, które powtarza się na tyle często, by być problemem, ale nie aż tak często, żeby Sony oficjalnie się do tego odnosiło. Ot, głośno chodzi. Trudno. Ostatni model - CUH-7100 - poprawiał tę kwestię, a aktualny CUH-7200 zdaje się już zupełnie usuwać problem.

Przynajmniej przyszli użytkownicy będą mogli cieszyć się spokojniejszą konsolą.

 class="wp-image-835838"

Test Digital Foundry porównał różne modele PlayStation 4 Pro na przykładzie intra tegorocznego God of War - wielu graczy skarżyło się bowiem, że właśnie wtedy wiatraki konsoli stawały się najbardziej nieznośne. Wyniki było zaskakujące - okazuje się, że najnowszy model CUH-7200 znacząco poprawił problemy z dźwiękiem. Sprzęt nawet po wielu godzinach nie rozkręcał się ponad zwykły szum. Wycie kojarzone z silnikami odrzutowca znikło bez śladu. Autor posuwa się nawet do nazwania nowego PS4 Pro "dyskretną" konsolą, choć i tak podobno nie jest tak dobrze jak w przypadku Xboksa One X.

REKLAMA

A jeśli ktoś z kolei jest fanem cyferek - test God of Wara pokazywał, że największy hałas premierowych modeli PS4 Pro sięgał od 50 do 55 decybeli. W przypadku CUH-7200 jest to już 44-48 decybeli. Jedynym zauważalnym minusem jest fakt, że najnowszy model nagrzewa się trochę mocniej niż te starsze. Rada pozostaje jednak taka sama: nie trzymać konsoli w ciasnych przestrzeniach.

Model CUH-7200 póki co został zauważony tylko w zestawie z Red Dead Redemption 2. Jako samodzielna konsola pojawi się pewnie, gdy CUH-7100 zacznie już znikać ze sklepowych półek. Jeśli jednak ktoś planuje teraz zakup PS4 Pro, warto żeby przed zakupem spojrzał na przód opakowania. W zestawie z RDR-em konsola nosi kod CUH-7216B.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA