REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Ile kosztuje wymiana ekranu i plecków w iPhone’ach X, XS i XS Max? Czytajcie na siedząco

Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za wymianę zbitego ekranu i zbitej szybki na plecach w telefonach iPhone X, iPhone XS oraz iPhone XS Max. Tanio nie jest. Apple nie ma zamiaru odpuszczać klientom, którzy popsuli swój sprzęt.

17.11.2018
18:14
Ile kosztuje wymiana ekranu i plecków w iPhone’ach X, XS i XS Max
REKLAMA
REKLAMA

iPhone X zaskoczył ceną klientów dwa razy. Za urządzenie w podstawowej wersji trzeba było zapłacić blisko 5 tys. złotych, czyli znacznie więcej niż za poprzednie iPhone’y. W dodatku jego naprawa okazała się również pieruńsko droga. Zwłaszcza po uszkodzeniu tylnej obudowy.

Zaraz po premierze za wymianę ekranu w telefonie iPhone X w autoryzowanym serwisie trzeba było zapłacić ok. 1400–1600 zł. Dokładna cena zależała od firmy, której się to zleciło. W przypadku stłuczenia plecków naprawa zaś… w ogóle nie jest możliwa.

Jeśli zbije się szklane plecki, można jedynie wymienić telefon na nowy za ponad połowę jego sklepowej ceny. Związane to było z wycięciem w ekranie, czyli niesławnym notchem, wykorzystaniem przez Apple’a ekranu OLED oraz umieszczeniem szkła na pleckach zamiast aluminium.

iPhone X - ile trzeba zapłacić za naprawę w 2018 roku?

iPhone X ekran cena - naprawa telefonu class="wp-image-621079" title="iPhone X ekran cena - naprawa telefonu"

Sieć iSpot ma na swojej stronie internetowej cennik. Wynika z niego, że za wymianę ekranu w telefonie iPhone X trzeba zapłacić 1499 zł - nieco mniej niż w zeszłym roku. W razie zbicia plecków, trzeba albo pogodzić się z pajęczynką, albo wysupłać z portfela 2899 zł.

W iMad, za wymianę wyświetlacza i całego urządzenia w przypadku iPhone’a X w 2018 roku trzeba zapłacić tyle samo, co rok temu, czyli odpowiednio 1399 zł i 2799 zł.

iPhone XS - koszt wymiany wyświetlacza i całego urządzenia

iPhone XS ekran cena - naprawa telefonu class="wp-image-811246" title="iPhone XS ekran cena - naprawa telefonu"

iPhone XS zadebiutował w tej samej cenie co iPhone X i ma do niego bardzo podobny ekran. W sieci iSpot naprawa tych urządzeń wyceniona została podobnie - wyświetlacz w iPhonie XS można wymienić za tę samą kwotę, co w tańszym modelu, czyli 1499 zł. Wymiana całego telefonu to koszt nieco większy - 2949 zł.

W przypadku sklepu iMad za naprawę frontu w iPhonie XS również trzeba zapłacić tyle samo, co w przypadku iPhone’a X, czyli 1399 zł. Wymiana całego urządzenia również kosztuje dokładnie tyle samo: 2799 zł.

Ile kosztuje naprawa iPhone’a XS Max?

iPhone XS Max ekran cena - naprawa telefonu class="wp-image-811297" title="iPhone XS Max ekran cena - naprawa telefonu"

Oprócz nowego iPhone’a XS do sprzedaży trafił w tym roku też jeszcze droższy iPhone XS Max z wyświetlaczem o większej powierzchni i przekątnej o długości 6,5-cala. Tak jak się spodziewałem, jego serwis jest droższy niż w przypadku 5,7-calowych modeli.

iSpot wycenił wymianę wyświetlacza w iPhonie XS Max na 1749 zł, a całego urządzenia na 3199 zł. iMad z kolei życzy sobie 1659 zł za wymianę ekranu, a za wymianę telefonu na nowy egzemplarz po zbiciu plecków trzeba zapłacić 2999 zł.

Ceny nadal są iście zaporowe

Decydując się na telefony firmy z Cupertino, warto o tych cenach pamiętać i przemyśleć zakup etui lub szybki ochronnej. Urządzenia elektroniczne, z których korzysta się całymi dniami, są narażone na uszkodzenia - wystarczy chwila nieuwagi, by znacznie uszczuplić domowy budżet.

REKLAMA

Mając to na względzie, nie mogę przeboleć, że nadal w przypadku zakupu telefonów bezpośrednio u producenta Apple nie proponuje klientom wykupienia usługi Apple Care Plus, tak jak przy iPadach. Na niektórych rynkach pozwala naprawić iPhone’a za kwotę o rząd wielkości mniejszą niż normalnie.

PS Kosztów napraw iPhone'a XR nie ma jeszcze w cennikach polskich serwisów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA