REKLAMA

Sprawdziliśmy, ile kosztuje naprawa iPhone'a X w Polsce. Czytajcie na siedząco

iPhone X to najdroższy telefon Apple’a w historii. Ze względu na nietypowy ekran i szklane plecki obawialiśmy się, że koszt naprawy również będzie kosmiczny. Postanowiliśmy to sprawdzić.

08.11.2017 18.08
iphone x
REKLAMA
REKLAMA

Nowy smartfon firmy z Cupertino kosztuje w Polsce w podstawowej wersji blisko 5 tysięcy złotych. Klienci, którzy zdecydują się na zakup tego modelu, muszą przygotować się w dodatku na wysokie koszty naprawy w przypadku uszkodzenia mechanicznego nieobjętego gwarancją.

Ile kosztuje naprawa telefonu iPhone X?

W naszym kraju Apple sprzedaje swoje sprzęty wyłącznie online. Nie mamy ani jednego salonu Apple Store, do którego klient mógłby odnieść uszkodzonego iPhone’a.

O koszt naprawy popularnych usterek wynikających z winy użytkownika, czyli stłuczenia ekranu i szklanych plecków, spytałem przedstawicieli trzech sklepów zajmujących się sprzedażą i serwisem sprzętów Apple’a w Polsce.

Okazuje się, że wymiana ekranu jest ujęta w cennikach Cortland, iMad i iSpot. Naprawa stłuczonych plecków nie jest możliwa. Jedyną propozycją serwisów jest wymiana urządzenia na nowy egzemplarz.

iPhone X - ile kosztuje naprawa w Cortland?

iPhone X - cena naprawy w sklepie iMad

iPhone X - koszt naprawy w sieci iSpot

Gdzie najtaniej naprawić iPhone’a X?

W przypadku trzech serwisów, do których wysłałem pytanie o cenę naprawy telefonu iPhone X, wymiana wyświetlacza wypada najkorzystniej finansowo w iMad, gdzie kosztuje 1399 zł.

Wymiana urządzenia na nowe, np. w przypadku zbicia szkła na pleckach, wychodzi najlepiej w Cortland. Ten sklep usługę wycenił na 2749 zł. Ceny w każdym przypadku są jednak zbliżone.

W Polsce działają oczywiście inne serwisy Apple’a. W razie stłuczenia ekranu można udać się do nich w poszukiwaniu lepszych cen. Ratunkiem mogą okazać się też serwisy nieautoryzowane.

Patrząc ceny naprawy, na iPhone’a X lepiej chuchać i dmuchać.

Wymiana ekranów w iPhone’ach zawsze była kosztowna. Biorąc pod uwagę, że iPhone X jako pierwszy telefon Apple’a ma wyświetlacz OLED (w dodatku z wycięciem na górze) tak wysoki koszt wymiany, wynoszący ok. 1/4 ceny nowego telefonu, nie powinien dziwić.

Niemiłym zaskoczeniem może być natomiast brak możliwości wymiany samego szkła na pleckach - tym bardziej, że iPhone X nie jest pierwszym telefonem Apple’a, w którym ten materiał pokrywa tylni panel obudowy. iPhone’y 4 i 4s pozwalały na wymianę szybki.

REKLAMA

Bardzo wysokie ceny naprawy uszkodzonego telefonu mogą zniechęcić wiele osób do zakupu, zwłaszcza że iPhone X kiepsko wypadł w testach odporności na upadki.

W dodatku w Polsce w przypadku iPhone’a X nie da się wykupić usługi Apple Care Plus, która pozwala naprawić uszkodzonego iPhone’a za o rząd wielkości mniejszą kwotę, niż normalnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA