REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Do oferty sklepów Apple'a trafi różdżka Harry'ego Pottera. Serio

Apple zaczyna bliższą współpracę z firmą, która sprzedaje... różdżki Harry’ego Pottera. Pociąg do magii ma pomóc dzieciom nauczyć się kodowania. 

14.11.2018
16:14
nauka kodowania w Apple Storze. Kano zorbiło różdżki Harrego Pottera
REKLAMA
238 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Kano to brytyjski startup, który chce pokazać dzieciakom, że nauka kodowania może być nie tylko pożyteczna, ale też ekscytująca. A co najlepsze, mieć w sobie coś z magii.

Magia technologii, czyli nauka kodowania zaklęć.

Kano sprzedaje różdżki. W połączeniu z aplikację mobilną stają się one narzędziami do nauki kodowania. Program działa podobnie do wielu innych. Uczy dzieci jak pisać kod, ustawiając w odpowiedniej kolejności gotowe bloki i manipulując zmiennymi. Ma jednak tę zaletę, że został osadzony w jednym z najpopularniejszych i najbardziej kochanych przez młode (i nieco starsze) dzieci uniwersów. Do tego dopasował fizyczne machanie różdżką, które nie tylko pomoże zapamiętać, co się robiło, ale też sprawi, że nauka stanie się znacznie bardziej ekscytująca.

Program oferuje albo lekcje prowadzące adepta sztuk krok po kroku przez budowanie kodu, albo pozwalające mu poeksperymentować. Przy pierwszej opcji dostępne są szczegółowe instrukcje, pokazujące, co należy robić. Przesuwając bloki kodu, tworzy się zaklęcia. Po stworzeniu ich trzeba wykonać różdżką odpowiedni gest, żeby aktywować kod i zobaczyć na własne oczy, jak na ekranie dzieje się magia — bucha ogień, grają gitary, czy zaczyna lewitować piórko.

Kano jest oparta na JavasScripcie i ma przede wszystkim zainteresować młodych ludzi kodowaniem oraz pokazać stojącą za prostymi poleceniami logikę.

Różdżki w Apple Storze.

REKLAMA

Jak zdradza Business Insiderowi Alex Klein, założyciel Kano, to Apple zwrócił się do nich z pomysłem na współpracę. Różdżka będzie dostępna od grudnia w ponad 300 Apple Storach, między innymi w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Do stycznia będzie można wpaść w odwiedziny do sklepu i własnoręcznie ją przetestować.

Po cichu mam nadzieję, że różdżki będą się cieszyć ogromnym zainteresowaniem i firma zdecyduje się na umieszczenie ich także w sklepach w innych krajach. Do tego czasu, jeśli macie pod ręką młode pokolenie, które ma w sobie coś z czarodzieja i programisty, możecie za niecałe 100 euro zamówić różdżkę bezpośrednio ze strony Kano. Podejrzewam, że współczesne różdżki najłatwiej zrobić z rdzeniem z włosa trolla; o feniksy, smoki i jednorożce jest współcześnie trochę trudniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA