REKLAMA

Grudniowe Games with Gold dla Xboksa nie będą najlepszym prezentem gwiazdkowym w historii

Wygląda na to, że Microsoft wraz z końcem roku wystrzelał się z amunicji. Grudniowe gry w Games with Gold niczego nikomu nie urwą.

28.11.2018 12.31
Games with Gold grudzień 2018 - to nie będzie najepszy prezent gwiazdkowy
REKLAMA
REKLAMA

Jak co miesiąc posiadacze Xboksa w ramach subskrypcji Gold (pozwalającej grać w sieci na Xboksie One i Xboksie 360) otrzymują cztery gry: dwie na Xboksa One i dwie na Xboksa 360, ale działające we wstecznej kompatybilności aktualnej konsoli.

Xbox Games with Gold - grudzień 2018

W listopadzie Games With Gold mógł pochwalić się dużym tytułem w postaci Battlefielda 1, tym razem w pakiecie brakuje jednak tak mocnej gry. Założę się, że o trzech z czterech tytułów mogliście dotąd nawet nie słyszeć. Przyjrzymy się zatem najnowszej propozycji Microsoftu...

Q.U.B.E. 2 (Xbox One)

 class="wp-image-846845"
Q.U.B.E. 2

W tym przypadku zadowoleni mogą być fani Portala, The Turing Test i innych gier logicznych. W Q.U.B.E. 2 próbujemy wydostać się z kompleksu zbudowanego z sześcianów, rozwiązując zagadki oparte na fizyce. Nie jest to tylko abstrakcyjna seria wyzwań - w grze znajdziemy też fabułę i filozoficzne rozważania. Gra nie jest może popularna, ale cieszy się dobrą opinią.

Q.U.B.E. 2 będzie dostępny w Games with Gold przez cały grudzień, a jego aktualna cena w sklepie cyfrowym Xboksa wynosi 79,99 zł.

Never Alone (Xbox One)

 class="wp-image-846848"
Never Alone

Interesująca gra niezależna łącząca elementy platformówki i gry logicznej z inspiracjami wziętymi z kultury ludu Inuitów. Autorzy gry współpracowali nawet z członkami autentycznych plemion, by jak najwierniej oddać ich wierzenia. W grze postacie mówią językiem Inuitów. Gra nie rozpaliła może serc, ale wciąż jest solidna. Na pewno nie można odmówić jej unikalnej atmosfery i walorów edukacyjnych.

Never Alone będzie dostępne w Games with Gold od 16 grudnia do 15 stycznia. Aktualna cena gry w cyfrowym sklepie Xboksa to 59,99 zł.

Dragon Age 2 (Xbox 360 + wsteczna kompatybilność Xboksa One)

 class="wp-image-846857"
Dragon Age 2

To dopiero ciekawy przypadek. Niesławna gra i chyba najbardziej znana ofiara pośpiechu. Dragon Age 2, wbrew obiegowej opinii, nie jest jednak złą grą. Ma ciekawe postacie i pomysły, a fabuła jest co najmniej dwa razy lepsza niż w świetnym Dragon Age: Origins. Na każdym kroku widać jednak poświęcenia deweloperów próbujących zdążyć przed deadlinem - przykładem niech będzie boleśnie uproszczona walka czy rażące kopiowanie lokacji i nazywanie ich po prostu innymi nazwami. W efekcie otrzymaujemy niezwykle nierówny tytuł, który jednak fani serii i ogólnie RPG-ów wciąż mogą docenić. Nie żałuję czasu spędzonego z tą grą.

Dragon Age 2 będzie dostępny w Games with Gold od 1 do 15 grudnia, a jego cena w cyfrowym sklepie wynosi 69,99 zł.

Mercenaries: Playground of Destruction (Xbox 360 + wsteczna kompatybilność Xboksa One)

 class="wp-image-846860"
Mercenaries: Playground of Destruction

Mercenaries: Playground of Destruction jest grą starą, ale jarą. Wyszła jeszcze w czasach PlayStation 2, zgarnęła jednak świetne recenzje. Do dyspozycji otrzymujemy otwarty świat, w którym jako tytułowy najemnik możemy zarówno siać zniszczenie, jak i być cichym zabójcą.

REKLAMA

Mercenaries: Playground of Destruction będzie dostępne w Games with Gold od 16 do 31 grudnia. Aktualnie w cyfrowym sklepie kosztuje 49,99 zł.

I to tyle jeśli chodzi o grudniową reprezentację Games with Gold. Trzeba przyznać, że Microsoft zamyka rok po cichutku. Wielu graczy jest niezadowolonych z zaoferowanych gier. Miejmy nadzieję, że firma nadrobi na start 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA