REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Gify ze Smokiem Wawelskim i syrenką. Tak Facebook obchodzi 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Facebook zachęca wszystkich do świętowania 11 listopada w mediach społecznościowych. Ruszyła akcja Biało-czerwone Hi100rie.

10.11.2018
10:08
święto niepodległości na Facebooku
REKLAMA
145 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Facebook postanowił włączyć się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Robi to w typowy dla siebie sposób, dodając do galerii gifów kilka okolicznościowych obrazków i zachęcając wszystkich do postowania większej liczby zdjęci i filmów.

Facebook świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, uruchamiając akcję Biało-czerwone Hi100rie.

Facebook deklaruje, że, chce umożliwić swoim użytkownikom zaprezentowanie przywiązania do biało-czerwonych barw i przez to miłości do Polski. A ta to nie tylko ważne miejsca i wydarzenia, ale także ludzie, którzy ją zamieszkują. Jak piszą przedstawiciele serwisu:

Jednak opowieść o Polsce to również tysiące małych, osobistych historii — o lokalnych i rodzinnych społecznościach, o każdym z nas. Historii, które świadczą o tym, że Polska to nie tylko linia granic na mapie i symbole narodowe – to przede wszystkim ludzie.

Żeby wziąć udział w akcji Biało-czerwone Hi100rie trzeba opublikować na swoim profilu zdjęcie, relację lub film z elementami w kolorach polskich barw państwowych. Mogą to być fotografie rzeczy lub miejsc, które kojarzą się nam z Polską, może to być także po prostu ozdobione odpowiednio selfie lub zdjęcie z bliskimi, z którymi świętujemy 11 listopada.

Okolicznościowe gify z okazji 11 listopada.

REKLAMA

Żeby pomóc uczestnikom akcji ozdobić nieco swoje kreacje, Facebook udostępnił zestaw okolicznościowych gifów. Wśród nich znajdują się obrazki nawiązujące do lokalnego folkloru, takie jak machająca mieczem i ogonem warszawska syrenka, żubr czy ziejący ogniem smok wawelski, ale także uniwersalne naklejki w stylu czerwono-białych wąsów, ust w barwach narodowych, czy wieńca z maków (z pewnością tych spod Monte Casino). Można je znaleźć, wpisując słowa kluczowe białoczerwonehi100rie lub po prostu hi100rie, a także przejrzeć wszystkie wchodząc na tę stronę.

Własne obrazki można zamieszczać na profilu na Facebooku i Instagramie z hasztagiem #BiałoCzerwoneHi100rie w opisie. Wybranych najlepszych 10 prac zostanie wydrukowanych i powieszonych na wystawie zorganizowanej w przyszłym roku w Warszawie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA