Liczba atrakcji na Audio Video Show przyprawia o zawrót głowy. To będzie znakomita impreza

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Co roku odwiedzamy targi Audio Video Show i za każdym razem jesteśmy zachwyceni organizacją i liczbą atrakcji. Trudno w to uwierzyć, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie jeszcze ciekawiej.

13.11.2018 09.02
audio video show 2018

W dniach 16-18 listopada odbędzie się 22. już edycja Audio Video Show – największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i wideo. Wydarzenie odbędzie się w lożach VIP PGE Narodowego oraz w hotelach – Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Specjalnym gościem tegorocznej edycji wystawy będzie Anna Maria Jopek.

Odwiedzający będą mogli zobaczyć zarówno mobilne rozwiązania technologiczne do codziennego użytku za kilkaset złotych, jak i systemy audio-wideo warte miliony złotych. Oprócz tego zostaną przeprowadzone prelekcje, wykłady oraz spotkania ze znanymi muzykami i dziennikarzami. W trakcie jednego z nich odbędzie się premierowy odsłuch winylowej wersji płyty Ulotne od Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa.

Swoje stoiska zaprezentują znani producenci urządzeń audio i video, między innymi: LG, Sony, Panasonic, czy Phillips. Ponadto, na wystawie zostanie zaprezentowany sprzęt marek audiofilskich, takich jak Mark Levinson, Bowers & Wilkins, McIntosh, Bang & Olufsen oraz obchodzący 40-lecie współpracy z Kenem Ishiwatą japoński Marantz. Tradycyjnie, jak co roku na PGE Narodowym, odbędzie się największa w Polsce wystawa słuchawek.

Już teraz Audio Video Show 2018 bije rekord. A konkretniej: w liczbie wystawców.

Pojawi się ich aż 165. A przecież nie tylko oni stanowić będą atrakcję imprezy. Audio Video Show, jak co roku, zaprasza miłośników analogowego brzmienia i czarnych krążków do odwiedzenia największej w Polsce strefy winyli, tradycyjnie zlokalizowanej na PGE Narodowym.

audio video show 2018 class="wp-image-836963"

Strefa winyli to setki tysięcy płyt, największe polskie i zagraniczne sklepy z bogatą ofertą, zarówno dla poszukiwaczy nowości, jak i dla koneserów prawdziwych analogowych rarytasów. To okazja do spotkań z innymi kolekcjonerami i artystami, którzy podpisują swoje wydawnictwa. Gratką dla entuzjastów analogowego brzmienia będzie sobotnie spotkanie z Piotrem Metzem: legendarny dziennikarz radiowej Trójki zaprezentuje dziewiątą płytę kultowego zespołu The Beatles, potocznie zwaną Białym Albumem.

W niedzielę prelekcję będą miały również inne żywe legendy polskiego dziennikarstwa muzycznego: Marek Sierocki oraz Marek Niedźwiecki, którzy zaprezentują swoją autorską składankę pt. Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki.

A co takiego ciekawego znajdą dla siebie audiofile na Audio Video Show 2018?

Na pewno ciekawym sprzętem do podziwiania będzie najdroższy gramofon świata, jakim jest Transrotor Artus. To niezwykłe, kosztujące ponad 600 tys. zł urządzenie, z całkowicie odsprzęgniętym talerzem, jest szczytowym osiągnięciem w dziedzinie odtwarzania czarnej płyty. Na wszystkie pytania odpowiadać będzie współwłaściciel firmy Transrotor, Dirk Rake.

audio video show 2018 class="wp-image-836966"

Pojawi się też D’Agostiono Relentless, a więc system audio kosztujący 3 mln zł. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany zostanie też referencyjny system manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler mbl 101 X-treme. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: 4 monofonicznymi wzmacniaczami mocy mbl 9011, przedwzmacniaczem mbl 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem mbl 1611F/1621.

Na pewno warto będzie też odwiedzić stoisko, gdzie znajdziemy polski wzmacniacz lampowy za milion złotych Manron Delta SE 150. W urządzeniu zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30-tych XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej.

Wiele atrakcji również i dla fanów kina w domu.

Firma LG zaprezentuje swoje najnowsze telewizory OLED. Główną atrakcją stoiska będzie 77-calowa wersja modelu C8 oferującego tak zwany nieskończony kontrast i prawdziwą czerń. A jakby tego było mało, sprzęt obsługuje polecenia głosowe za sprawą ThinQ a także dźwięk Dolby Atmos. Swoje OLED-y pokaże również Loewe, które wykorzysta targi do prezentacji swojego najnowszego telewizora bild 2.

Znana z produkcji wyśmienitej jakości projektorów marka JVC na Audio Video Show 2018 przedstawi rewolucyjny, pierwszy na świecie, rzutnik DLA-RS3000 o rozdzielczości 8K. Tak wysoką rozdzielczość osiągnięto, łącząc przetwornik o natywnej rozdzielczości 4K z techniką e-shift. Urządzenie może wyemitować światło o jasności 2200 lumenów. Natomiast jego kontrast to 100.000:1 / 1.000.000:1 (dynamiczny).

audio video show 2018 class="wp-image-836969"

Firma Sony zaprezentuje swój najnowszy model projektora: VPL-VW870ES. Jego najważniejszymi cechami są laserowe źródła światła o jasności 2200 lumenów, gwarantujący ostry obraz ARC-F ze wszystkimi soczewkami wykonanymi ze szkła najwyższej jakości, układ Motionflow oraz unikalna funkcja Digital Focus Optimizer, poprawiająca ostrość i rozdzielczość obrazu.

Epson z kolei zaprasza na premierowy polski pokaz najnowszego projektora dla kina domowego, modelu – EH-TW7400. Jest to przedstawiciel nowej generacji urządzeń wyposażonych w pakiet technologii wizualnych PRO-UHD. Składa się na nie szereg udogodnień, w tym: optymalizacja 4K, wysoki współczynnik kontrastu dynamicznego na poziomie 200 000:1 oraz obsługa standardów Full HD, UHD BD i HDR. Oprócz tego projektor jest łatwy w instalacji ze względu na silniki, które umieszczono w układzie optycznym.

Nie może was tam zabraknąć. My na pewno się pojawimy.

Możecie liczyć na relacje ze stoisk, ze spotkań i prelekcji oraz na dokładne opisy sprzętu, które się pojawią na Audio Video Show. Jesteśmy absolutnie przekonani, że będzie bardzo ciekawie. Wszak na imprezie pojawiamy się co roku, za każdym razem wracając z dużą ilością ciekawego materiału.

Nie zapominajmy, że Audio Video Show to drugie co do wielkości targi sprzętu audio i wideo w Europie, gromadzące ponad 500 marek. To jedyne miejsce, gdzie można osobiście posłuchać oraz obiektywnie porównać wiele urządzeń z niemal wszystkich pułapów cenowych.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze