Cudowne zylonowe kolumny Yamahy – do sprawdzenia na Audio Video Show 2018

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Yamaha to firma o niesamowitej i bogatej tradycji, jeśli chodzi o sprzęt audiofilski. Nie zabrakło jej na Audio Video Show 2018. Słuchaliśmy już cudownego brzmienia jej sztandarowego produktu.

17.11.2018 13.28
audio video show 2018 yamaha ns-5000

Rozwój NS-5000 rozpoczął się od wyboru materiału do membran przetworników. Padło na Zylon, a więc syntetyczny polimer, który znacząco odróżnia się swoją charakterystyką akustyczną od jakiegokolwiek innego materiału.

Zylon cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością na rozciąganie i szybkością akustyczna. Ale to nie koniec jego atutów. Jego właściwości umożliwiają odwzorowanie dźwięku porównywalne z potencjałem berylu, ale przy jednoczesnym ograniczeniu rezonansu, który w teorii powinien być nieodłączną cechą tak twardego materiału.

Efektem jego zastosowania jest liniowa odpowiedź częstotliwościowa, wyrównana charakterystyka barwowa i akustyczna szybkość w całym zakresie odtwarzanych częstotliwości.

Zylon użyty został do przygotowania membran każdego z trzech przetworników – wysokotonowego, średniotonowego i niskotonowego. Na szczególną uwagę zasługuje potężny głośnik niskotonowy o średnicy 300 mm. NS-5000 jest trójdrożną kolumną z systemem bass-reflex. Tunel wentylacyjny wyprowadzony został na tylnej ściance i wykorzystuje autorskie rozwiązanie Yamahy – Twisted Flare Port.

Yamaha NS-5000 class="wp-image-629506"

Ale to nie koniec cudowności od Yamahy. Zastosowana w kolumnach komora R.S. Chamber (Resonance Suppression Chamber) eliminuje rezonans tubowy, co pozwala na uzyskanie wyższej rozdzielczości odtwarzanego dźwięku dzięki ograniczeniu potrzeby stosowania dużej ilości materiałów dźwiękochłonnych wewnątrz obudowy.

Ponadto konstruktorzy zastosowali nowy akustyczny tłumik drgań, zaprojektowany specjalnie dla NS-5000, który łagodzi fale stojące – ponownie – bez potrzeby wykorzystywania dużej ilości materiału wytłumiającego. Całość uzupełnia obudowa z laminowanych paneli z białej brzozy z wyspy Hokkaido.

Audio Video Show 2018 potrwają do niedzieli. Yamaha NS-5000 to tylko jedna z wielu atrakcji.

Audio Video Show 2018 to największe w Polsce i drugie co do wielkości targi sprzętu RTV w Europie. Pojawiło się na nim blisko 200 wystawców i ponad 500 marek. Targi odbywają się na terenie PGE Narodowego oraz hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze