Radialstrahler 101 X-treme – arcydzieło od MBL po raz pierwszy w Polsce

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Targi Audio Video Show 2018 to nie tylko sprzęt konsumencki, który znajduje się w zasięgu mniej lub lepiej zarabiającego Kowalskiego. To również niepowtarzalna okazja posłuchać brzmień z absolutnie najwyższej półki. Takich jak to oferowane przez MBL Radialstrahler MBL 101 X-treme.

17.11.2018 13.02
audio video show 2018 MBL Radialstrahler 101 X-treme

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowany został referencyjny system manufaktury MBL z głośnikami Radialstrahler MBL 101 X-treme. Te niecodzienne kolumny o omnipolarnym wzorze promieniowania grają wraz z firmową elektroniką z serii Reference: czterema monofonicznymi wzmacniaczami mocy MBL 9011, przedwzmacniaczem MBL 6010D oraz dzielonym odtwarzaczem MBL 1611F/1621.

Zestawem można operować synchronicznie. Dzięki MBL Roo Module użytkownik dostaje dostęp do odtwarzania wielu formatów dźwięku z automatyczną i bezproblemową konwersją, bazą danych dotyczącą muzyki, a także pełną kontrolą nad każdym z urządzeń. Można nimi sterować z poziomu telefonu lub tabletu.

MBL Radialstrahler 101 X-treme brzmi po prostu kosmicznie. Do kupienia za jedyne pół miliona złotych.

I to też pod warunkiem, że trafimy na stosowną okazję. Zamożnych audiofilów nie trzeba jednak przekonywać do wyłożenia takich pieniędzy na brzmienie doskonałe. Reszta z nas może udać się na Audio Video Show 2018 i choć przez chwilę podelektować się brzmieniem, jakiego prędko po raz kolejny nie doświadczymy.

Przetworniki nisko, średnio i wysokotonowe w kolumnach są ze sobą płynnie skoordynowane i wykonują swoje zadanie na osi 180 stopni. Regulacja poziomów głośności dostarczanych do głośników jest aktywna, dlatego wszystkie oscylacje pojawiające się po odtwarzanych impulsach występujące w zwykłych zespołach głośnikowych są tu nieobecne. Dwie wieże basowe mogą być z łatwością aktywnie dostrojone do pomieszczenia, w którym się znajdują.

To tylko jeden z wielu niesamowitych zestawów dźwiękowych na Audio Video Show 2018.

Oddając ten tekst do publikacji idę doświadczyć pozostałych niesamowitości, jakie tu są wystawiane. W planach mam sesję z D’Agostino Relentless – zestawem za 1,2 mln zł – oraz z równie niesamowitym Manron Delta SE 150 polskiego pochodzenia (1 mln zł), by następnie sprawdzić imponujące kolumny NS-5000 od Yamahy.

Mam nadzieję, że się spotkamy na Audio Video Show 2018. Zdecydowanie warto. To największe w Polsce i drugie co do wielkości targi sprzętu RTV w Europie. Pojawiło się na nich blisko 200 wystawców i ponad 500 marek. Targi odbywają się na terenie PGE Narodowego oraz hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze