REKLAMA

Nadchodzi świetna nowość w Mapach Google. W końcu dowiesz się o kontrolach prędkości i wypadkach

Aplikacja Mapy Google wreszcie będzie pokazywać wypadki i kontrole prędkości. Na razie funkcja pojawiła się tylko u wybranych kierowców. 

07.11.2018 09.50
google maps kontrole prędkości
REKLAMA

Drodzy dzielni i niedzielni kierowcy, nie ukryje się już przed wami na trasie żaden wypadek i żadna stłuczka, a to tylko początek dobrych wiadomości. Aplikacja Mapy Google wreszcie zacznie także ostrzegać przed czyhającymi na wasze ciężkie nogi suszarkami.

REKLAMA

Część użytkowników map donosi, że pojawiła się u nich nowa funkcja. Już teraz mogą zobaczyć, że na zaplanowanej trasie czeka na nich przykra niespodzianka.

Jak informuje Android Police, niektórzy kierowcy mogą zdać raport o stanie trasy, ostrzegając innych przed utrudnieniami na drodze. Przy następnym uruchomieniu nawigacji warto więc zwrócić uwagę, czy nie pojawiła się u nas nowa funkcja.

Google dopiero testuje ostrzeganie przed wypadkami i kontrolą, a ja błagam, wyróbcie się do grudniowego armagedonu.

Mam szczerą nadzieję, że te funkcje wejdą w życie w tym roku. To byłby świetny prezent przed okresem wzmożonego kursowania do domów, do rodziny i do świętego spokoju przed świętami, po świętach i po sylwestrze. Jeśli Google się pośpieszy, będzie można stwierdzić ponadto, że jest spóźnione o jedyne 5 lat z wprowadzeniem nowości.

REKLAMA

Firma w 2013 r. kupiła bowiem Waze. To z tej popularnej społecznościowej aplikacji nawigacyjnej zaczerpnięto nowe opcje. Cała idea Waze opiera się na tym, że kierowcy ochoczo informują innych o tym, co dzieje się na drodze, na co należy uważać i gdzie lepiej zwolnić, żeby jednocześnie nie wzbogacić się o nowe zdjęcie i nie zubożeć o kilka stówek na koncie.

Na razie w Mapach Google można wysyłać raporty tylko o stłuczkach i o pomiarze prędkości. Gigant z Mountain View w sprawie nowych funkcji nie wypowiada się jeszcze oficjalnie, a wszystko, co wiemy, zawdzięczamy czujnemu oku innych kierowców. Nie wiadomo więc, czy w aplikacji pojawi się możliwość informowania też o innych potencjalnie niepokojących faktach, takich jak na przykład kursujący na trasie w pobliżu nieoznakowany radiowóz.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA