REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Dobra wiadomość dla twórców: YouTube modyfikuje wygląd odtwarzacza na stronach

YouTube właśnie po cichu wprowadził odświeżony wygląd odtwarzacza filmów zagnieżdżonych na zewnętrznych stronach. Pojawiły się nowe przyciski i nowe możliwości.

18.10.2018
20:43
youtube nowy odtwarzacz
REKLAMA
REKLAMA

YouTube regularnie wprowadza malutkie usprawnienia do swoich usług, które przy pierwszym spojrzeniu trudno wychwycić, ale już podświadomie czujemy, że coś tu się zmieniło. Tak jest też tym razem. Zmianie uległ odtwarzacz, który embedujemy, czyli zagnieżdżamy na stronie. Możecie go zobaczyć poniżej.

Czy widzicie zmiany na pierwszy rzut oka? Nie zdziwię się, jeśli ich nie dostrzeżecie. Od teraz w lewym górnym rogu pojawia się miniaturka kanału, która ma dwie funkcje: jest aktywnym odnośnikiem, a do tego po najechaniu na nią pojawia się animacja, w której rozsuwa się przycisk subskrypcji kanału. Widzimy na nim liczbę subskrybentów i ponadto możemy sami zasubskrybowa włączyć dzwoneczek.

To dobra wiadomość dla twórców, bo zmniejsza liczę kliknięć potrzebnych na pozyskanie nowego widza. Do tego lekkiego odświeżenia doczekał się zestaw przycisków w prawym górnym rogu.

youtube nowy odtwarzacz class="wp-image-823448"

Jak widać, rewolucji nie ma, ale to krok w dobrą stronę, choć nie obyło się bez wpadki. Rozsuwany przycisk na ten moment nie działa w przeglądarce Safari. Najpopularniejsze przeglądarki nie mają problemu z obsługą tej nowości.

To kolejna drobna zmiana, po niedawnym wprowadzeniu miniodtwarzacza.

Miniodtwarzacz, inaczej tryb Picture-in-Picture (Obraz w obrazie) to nadal mało rozpoznawalna nowość, która jakiś czas temu zawitała do YouTube’a. Można włączyć małe okienko z filmem widoczne w prawym dolnym rogu, które będzie odtwarzało film, w czasie kiedy my szukamy innych materiałów na YouTube.

REKLAMA

Nie jest to szczególnie wygodna funkcja, bo nie działa poza YouTube’em. Z tego względu zdecydowanie lepiej korzystać z trybu Obraz w obrazie w przeglądarkach, które go obsługą, np. w Operze czy Safari.

Na znacznie ważniejszą zmianę zapowiada się nowe Studiu twórców, które już można testować w wersji beta. Jest to panel dla twórców kanałów, w którym można przeglądać statystyki filmów i zarządzać swoim kanałem. Ten element już testujemy na naszym kanale Spider’s Web TV, którego subskrypcję serdecznie polecamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA