1. SPIDER'S WEB
  2. Biznes
  3. Tech

Uber z ważnymi nowościami w aplikacji. Mają podnieść bezpieczeństwo pasażerów

uber napiwek dla kierowcy
130 interakcji
dołącz do dyskusji

Aktualizacja aplikacji wprowadzi nowości takie jak przycisk bezpieczeństwa (do szybkiego wybrania numeru 112) czy powiadomienia dotyczące prędkości.

Nowy CEO Ubera, Dara Khosrowshahi, postawił sobie za cel posprzątanie bałaganu, jaki zostawił po sobie twórca firmy - Travis Kalanick. Khosrowshahi w pierwszych miesiącach po objęciu stanowiska skupił się na poprawie sytuacji kierowców i podniesieniu bezpieczeństwa pasażerów. Kolejny krok w tym kierunku został postawiony właśnie dziś.

Uber wdraża w 38 krajach tzw. Safety Toolkit.

Jednym z tych krajów jest Polska.

Pakiet bezpieczeństwa zawiera kilka nowych funkcji:

  • Przycisk bezpieczeństwa - umożliwia bezpośredni kontakt ze służbami ratunkowymi.
  • Zaufane Kontakty - szybkie dzielenie się informacjami o przejeździe z grupą najbliższych znajomych.
  • Centrum Bezpieczeństwa - zakładka zawierająca informacje o kierowcy, komentarze na temat jego usług czy samochodu. Centrum umożliwia również szybkie skontaktowanie się z działającą non-stop infolinią.
  • Powiadomienia dotyczące prędkości, z którą porusza się pojazd - aplikacja zadba, aby kierowca nie przekraczał dozwolonej prędkości.
uber

Uber - kierowcy z problemami.

To nie pierwsza tego typu aktualizacja aplikacji. Nieco wcześniej w Uberze zadebiutowały funkcje umożliwiające udostepnienie trasy przejazdu czy anonimizację numerów telefonów (np. przy łączeniu się z kierowcą).

Można się domyślać, że ich wprowadzenie przynajmniej częściowo podyktowane zostało nieprzychylnymi raportami dotyczącymi zachowania kierowców. Śledztwo CNN pokazało, że w Stanach Zjednoczonych aż 103 z nich zostało oskarżonych o napaść seksualną na swoich pasażerów i pasażerki.

Z drugiej strony Uber podnosi również standard pracy kierowców. Firma podpisała umowę z ubezpieczycielem AXA, który może wypłacić kierowcom pieniądze na wypadek choroby czy zdarzeń losowych.

Do tego aplikacja dba o ich wypoczynek. Jeśli kierowca osiągnie 12 godzin pracy za kółkiem, będzie musiał zrobić przynajmniej 6-godzinną przerwę, zanim znów zabierze pasażera.