REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Samsung miał odkupić smartfony od klientów i dać głośniki bluetooth, ale tego nie zrobił? Wyjaśniamy

Samsung co jakiś czas ponawia promocję polegającą na odkupie starych telefonów od swoich klientów. Dzięki temu osoby, które zdecydują się na zakup nowego Samsunga, mogą liczyć na zastrzyk gotówki, który przyda się tuż po tym, gdy kupiły nowego Galaxy. Docierają do nas jednak sygnały, że Samsung nie robi tego, co obiecał.

15.10.2018
19:38
Samsung Galaxy S9
REKLAMA
REKLAMA

Do naszej redakcyjnej skrzynki wpadło kilka maili z informacjami, że Samsung nie wywiązał się z obiecanych warunków promocji.

Postanowiliśmy to dokładnie sprawdzić, ponieważ promocje są dwie.

Promocja z głośnikiem

Promocja „Razem Bardziej” pozwalała na odebranie głośnika bezprzewodowego Marshall (model Killburn, Acton lub Major - zależnie od dokonanego zakupu), jeśli tylko kupiło się objęty promocją model Samsunga Galaxy.

Regulamin promocji (dostępny tutaj w PDF) mówi jednak jasno, że:

W innym miejscu regulamin definiuje liczbę głośników dostępnych w promocji:

Jak dowiedział się Spider’s Web, zainteresowanie promocją było tak duże, że Samsung postanowił dodatkowo zwiększyć pulę głośników w promocji. Mimo tego ich liczba szybko się wyczerpała.

Taką ewentualność reguluje oczywiście regulamin:

Odpowiednia informacja została umieszczona na stosownej stronie internetowej 3 października.

Samsung obiecał odkupić smartfony od klientów i miał im dać głośnik bluetooth, ale tego nie zrobił? Wyjaśniamy class="wp-image-820745"

Olaf Krynicki przypomniał też, że o tym, kto otrzyma nagrodę, decyduje kolejność zgłoszeń - regulamin dokładnie reguluje tę kwestię. Wiemy również, że liczba zgłoszeń jest ogromna - wiele tysięcy, więc wszyscy oczekujący na głośniki powinni uzbroić się w cierpliwość. Organizatorzy promocji mają wiele pracy.

Promocja z pieniędzmi przy odkupie

Druga promocja to „Samsung Odkup”, w której klienci, którzy kupią wybrane modele Samsungów Galaxy, mogą sprzedać swoje stare telefony, a dzięki wygenerowaniu w aplikacji Samsung Members odpowiednich kodów - ponieść wartość wyceny swojego telefonu.

W tej promocji, według Samsunga, nie została wyczerpana pula przeznaczona na vouchery (informacja aktualna w momencie publikacji tego tekstu). Klienci mogą nadal korzystać z aplikacji Samsung Members, generować kody i sprzedawać swoje stare smartfony odbierając przy tym bonus finansowy.

Osoby zainteresowane promocją powinny zawsze sprawdzać na odpowiedniej stronie internetowej, czy ta jeszcze trwa. Regulamin promocji „Samsung Odkup” (tutaj dostępny w PDF) wyjaśnia szczegóły:

Bardzo ważne jest również to, gdzie zakupimy nowego Samsunga Galaxy. Aby skorzystać z „Samsung Odkup” należy kupić telefon od jednego za sprzedawców wymienionych w regulaminie promocji:

Osoby, które kupią telefon na dziwnej aukcji na Allegro, w niemieckim Amazonie lub innej BestCenie, mogą zapomnieć o skorzystaniu z tej promocji.

U jednej z naszych czytelniczek wystąpił jednak błąd, gdzie mimo zakupu u odpowiedniego sprzedawcy, w aplikacji Samsung Members nie pojawiła się opcja generowania kodów zwiększających wartość kwoty przy odkupie starego telefonu. Przedstawiciel Samsunga obiecał sprawdzić ten przypadek osobiście.

Protip od Spider's Web

Spider’s Web dowiedział się, że dość częstym problemem podczas sprzedawania starych telefonów przez klientów jest fakt, że zawyżają oni wartość posiadanych sprzętów. Klienci, którzy odsprzedają używany telefon, chcą uzyskać za niego jak najlepszą cenę i zaznaczają w formularzu online bardzo dobry stan techniczny oraz wizualny urządzenia. Lubią ignorować rysy i przymykać oko na małe otarcia, aby w ten sposób uzyskać lepszą wycenę.

REKLAMA

To jednak tak nie działa. Zanim firma rzeczywiście odkupi telefon i odeśle klientowi pieniądze, najpierw sprawdzi stan techniczny przesłanego do niej urządzenia. Wtedy może okazać się, że wartość sprzętu zostanie obniżona, a klient dostanie mniej pieniędzy, niż oczekiwał.

Dlatego należy rzetelnie i bez koloryzowania wypełniać formularz przekazania telefonu do odkupu, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA