REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Nie ma znaczenia z jakiego urządzenia korzystamy. Dzięki PayU i Google Pay za zakupy zapłacimy w przeglądarce i aplikacji

PayU rozszerza współpracę z Google. Nie ma znaczenia czy korzystamy ze smartfonu czy komputera. 

18.10.2018
12:41
Google Pay kombinuje z kodami QR
REKLAMA
REKLAMA

Debiut Apple Pay w Polsce był spektakularny. Klienci banków od pierwszego dnia bardzo chętnie zaczęli korzystać z tej formy płatności mobilnej. To zaś skłoniło PayU do refleksji. W efekcie w pierwszych miejscach, obsługiwanych przez PayU, pojawił się przy zapłacie symbol jabłka.

Podobnie jest z Google Pay. Kilka miesięcy temu banki informowały, że już ok. 300 tys. osób korzysta z takiej metody płatności. Dla firmy to dobry wynik, ale wiadomo, mógłby być jeszcze lepszy. Jedną z nowości, dzięki której Google Pay nad Wisłą miałby jeszcze więcej użytkowników są kody QR. Ale jeszcze nie minęły echa tego kroku, a już słyszymy o kolejnym.

PayU rozszerza współpracę z Google Pay w całej Europie.

Na terenie całego Starego Kontynentu sprzedawcy współpracujący z PayU otrzymali możliwość udostępnienia Google Pay za zakupy internetowe. Można z tego korzystać z dowolnego urządzenia: telefonu lub komputera. To jaki będzie na nim zainstalowany system operacyjny - również nie ma znaczenia.

Dzięki Google Pay, użytkownicy w Polsce i w Europie nie muszą już tworzyć kont w każdej nowej aplikacji lub witrynie. Płacenie jest łatwe i bezproblemowe - nawet przy pierwszej wizycie kupującego - wszędzie tam, gdzie widoczne jest logo Google Pay - przekonuje Florence Diss, Head of EMEA Commerce Partnerships, Google.

Jak z tego skorzystać?

Co trzeba zrobić, żeby zapłacić w ramach PayU przez Google Pay? Przez aplikację mobilną Google Pay albo z poziomu strony internetowej zapisujemy na swoim koncie własną kartę płatniczą. Dokonując zakupów, osobiście lub przez stronę internetową, wystarczy ze strony PayU wybrać opcję Google Pay. Potem pozostaje już jedynie potwierdzenie płatności wybraną tak kartą.

Dla zapewnienia dodatkowej ochrony czasami wywołana może być autoryzacja 3-D Secure, która polega na użyciu jednorazowego hasła otrzymanego w wiadomości SMS lub wygenerowanego przez elektroniczny token.

REKLAMA

Przy okazji uruchomienia PayU z Google Pay uruchomiono promocję dla sprzedawców. Aktywując teraz konto w PayU nie zapłacą 199 zł, ale - w ramach akcji “Łatwy start” - tylko 1 zł.

Z kolei płacąc przez Google Pay pięć razy w różnych dniach można liczyć na 40 zł z przeznaczeniem na zakup aplikacji, gier i innych treści w Google Play. Za polecenie znajomym aplikacji możemy otrzymać nawet 400 zł. Jeżeli jednak te promocje wam nie w smak lub nie zdążycie z nich skorzystać - nie ma co załamywać rąk. Google Pay wraz ze swoimi partnerami kolejne tego typu propozycje przedstawi już w listopadzie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA