Sprzęt  / News

Prawie 13 tys. zł za nowego MacBooka Air? Są już polskie ceny, a ja złożyłem najmocniejszą wersję

136 interakcji
dołącz do dyskusji

Po (zbyt) wielu latach oczekiwania Apple nareszcie potężnie odświeżył Macbooka Air. Jeden z ulubionych produktów tej firmy jest teraz mocniejszy, szybszy, piękniejszy no i przede wszystkim - wyposażony w ekran Retina Display bez gigantycznych, odstraszających ramek. Odpowiednio skonfigurowany potrafi być również niesamowicie wydajną maszyną.

Tim Cook nie mylił się, kiedy podczas konferencji przypomniał Steve’a Jobsa wyciągającego pierwszą wersję MacBooka Air z koperty. Tamten moment naprawdę był przełomowy. Air okazał się jednym z najlepszych, najlżejszych i najbardziej wydajnych laptopów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Od tamtego momentu minęły jednak długie lata. MacBook Air stał z kolei w miejscu.

Do teraz.

Nowy MacBook Air jest o 10 proc. lżejszy oraz o 17 proc. mniejszy względem swojego poprzednika. Fani Apple ucieszą się przede wszystkim z kompletnie nowego ekranu Retina Display, który nareszcie został pozbawiony olbrzymich, nieprzystających do współczesności ramek. Wyświetlacz o czterokrotnie większym zagęszczeniu pikseli w końcu nie odstaje jakością od pozostałych MacBooków. Nowością w Airze jest również Touch ID, czip T2, większy gładzik z obsługą Force Touch oraz ograniczenie portów do dwóch gniazd USB-C Thunderbolt 3. Słuchawkowy jack pozostał na swoim miejscu.

Nowy MacBook Air pojawi się na rynku już 7 listopada 2018 r. Apple pozwala już na składanie zamówień przedpremierowych. Amerykańska cena nowego Aira została ustalona na poziomie 1199 dol. Oczywiście tyle zapłacimy za najtańszą wersję urządzenia, z najmniejszą pojemnością oraz najsłabszym wariantem podzespołów.

Nowy MacBook Air - ceny w Polsce

Nowy MacBook Air - ceny w Polsce

Zaraz po zakończeniu konferencji Apple’a poznaliśmy oficjalne polskie ceny nowych Macbooków Air. Za najtańszą konfigurację przyjdzie nam zapłacić 5999 zł. Za taką sumę sprzedawany jak Air z dyskiem SSD o pojemności 128 GB, 8 GB pamięci operacyjnej orazdw dwurdzeniowym procesorem ósmej generacji Intel Core 5 1,6 GHz. Jak na bazową wersję cena jest zabójcza, ale to w końcu Apple.

nowy macbook air cena

Najdroższy MacBook Air kosztuje z kolei 12959 zł. Taki model cechuje się dyskiem SSD o pojemności 1,5 TB, 16 GB pamięci operacyjnej. Procesor jest ten sam.

Ta astronomiczna kwota wynika głównie z ogromnej pojemności dysku SSD. Dlatego sensownymi konfiguracjami wydają się raczej te z 256 GB SSD (7969 zł) albo z 512 GB pojemności (8959 zł).

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst