REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Prawie 13 tys. zł za nowego MacBooka Air? Są już polskie ceny, a ja złożyłem najmocniejszą wersję

Po (zbyt) wielu latach oczekiwania Apple nareszcie potężnie odświeżył Macbooka Air. Jeden z ulubionych produktów tej firmy jest teraz mocniejszy, szybszy, piękniejszy no i przede wszystkim - wyposażony w ekran Retina Display bez gigantycznych, odstraszających ramek. Odpowiednio skonfigurowany potrafi być również niesamowicie wydajną maszyną.

30.10.2018
16:46
Nowy MacBook Air - ceny w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Tim Cook nie mylił się, kiedy podczas konferencji przypomniał Steve’a Jobsa wyciągającego pierwszą wersję MacBooka Air z koperty. Tamten moment naprawdę był przełomowy. Air okazał się jednym z najlepszych, najlżejszych i najbardziej wydajnych laptopów, jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Od tamtego momentu minęły jednak długie lata. MacBook Air stał z kolei w miejscu.

Do teraz.

Nowy MacBook Air jest o 10 proc. lżejszy oraz o 17 proc. mniejszy względem swojego poprzednika. Fani Apple ucieszą się przede wszystkim z kompletnie nowego ekranu Retina Display, który nareszcie został pozbawiony olbrzymich, nieprzystających do współczesności ramek. Wyświetlacz o czterokrotnie większym zagęszczeniu pikseli w końcu nie odstaje jakością od pozostałych MacBooków. Nowością w Airze jest również Touch ID, czip T2, większy gładzik z obsługą Force Touch oraz ograniczenie portów do dwóch gniazd USB-C Thunderbolt 3. Słuchawkowy jack pozostał na swoim miejscu.

Nowy MacBook Air pojawi się na rynku już 7 listopada 2018 r. Apple pozwala już na składanie zamówień przedpremierowych. Amerykańska cena nowego Aira została ustalona na poziomie 1199 dol. Oczywiście tyle zapłacimy za najtańszą wersję urządzenia, z najmniejszą pojemnością oraz najsłabszym wariantem podzespołów.

Nowy MacBook Air - ceny w Polsce class="wp-image-830756" title="Nowy MacBook Air - ceny w Polsce"

Nowy MacBook Air - ceny w Polsce

Zaraz po zakończeniu konferencji Apple’a poznaliśmy oficjalne polskie ceny nowych Macbooków Air. Za najtańszą konfigurację przyjdzie nam zapłacić 5999 zł. Za taką sumę sprzedawany jak Air z dyskiem SSD o pojemności 128 GB, 8 GB pamięci operacyjnej orazdw dwurdzeniowym procesorem ósmej generacji Intel Core 5 1,6 GHz. Jak na bazową wersję cena jest zabójcza, ale to w końcu Apple.

nowy macbook air cena class="wp-image-830945" title="Nowy MacBook Air - ceny w Polsce"
REKLAMA

Najdroższy MacBook Air kosztuje z kolei 12959 zł. Taki model cechuje się dyskiem SSD o pojemności 1,5 TB, 16 GB pamięci operacyjnej. Procesor jest ten sam.

Ta astronomiczna kwota wynika głównie z ogromnej pojemności dysku SSD. Dlatego sensownymi konfiguracjami wydają się raczej te z 256 GB SSD (7969 zł) albo z 512 GB pojemności (8959 zł).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA