REKLAMA

Nowa funkcja w Mapach Google: koniec z wybieraniem między muzyką a nawigacją

Duża aktualizacja Map Google wychodzi już w tym tygodniu. Ucieszą się wszyscy, korzystający z Parkuj i Jedź oraz ci, którzy lubią posłuchać muzyki w samochodzie, ale nie chcą powodować wypadków na drodze. 

01.10.2018 19.25
Spotify w Google Maps
REKLAMA
REKLAMA

Według zapowiedzi Google po nowej aktualizacji w Google Maps czeka nas sporo zmian. Pojawią się zarówno nowe funkcje, jak i drobne udogodnienia.

Lepsze informacje o tym, kiedy uda ci się dotrzeć do celu.

Nowa zakładka dojazdów będzie pokazywać na bieżąco, czy na waszej standardowej trasie dojazdu pojawił się jakiś większy zator. Jeśli Annuszka wylała olej na ulicę, przez co stoją wszystkie tramwaje i korek jest jeszcze większy niż zwykle, Google zaproponuje inną, mniej zatłoczoną trasę.

Google Maps będzie też wreszcie porządnie obsługiwać ludzi, którzy korzystają z rozwiązań typu parkuj i jedź. W jednym miejscu znajdziemy informacje dotyczącego tego, jak dojechać samochodem do przesiadki, unikając czyhających na nas korków, jak dojść do przystanku i jak dalej podróżować publicznymi środkami transportu.

W 80 regionach pojawi się też informacja o tym, czy pociąg, autobus lub tramwaj, na który się w danej chwili biegniecie, nie spóźnia się. Przedsmak tego mają już warszawiacy, dzięki systemowi Real Time Transit. Koniec ze zgadywaniem, czy autobus właśnie odjechał nam sprzed nosa, czy zgodnie z niepisaną umową jest spóźniony jak co dzień o 3 minuty.

Google Maps  class="wp-image-812598"

Nowości w Mapach Google pozwolą bezpiecznie nawigować muzyką podczas jazdy.

Jeśli podczas jazdy samochodem, nie słuchacie starego dobrego radia wbudowanego w auto, ale do puszczenia ulubionej muzyki czy podcastu, korzystacie z telefonu, który obsługuje nawigacja, wiecie, że zmiana muzyki urasta do rangi wyzwania.

REKLAMA

Najnowsza aktualizacja ma to zmienić. Pozwoli kontrolować Spotify, Google Play i Apple Music bez potrzeby wychodzenia z nawigacji Google Maps. Najlepiej będą mieli miłośnicy Spotify, którzy do tego posługują się telefonem z Androidem. Z poziomu aplikacji będą mogli szukać konkretnych utworów, albumów czy playlist. Jak konkretnie będzie wyglądała integracja z innymi aplikacjami, przekonamy się, kiedy zmiany wejdą w życie.

Aktualizacja zacznie się pojawiać w tym tygodniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA