REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Mapy Google ze świetną nowością dla warszawiaków. Aplikacja powie ci, czy twój autobus już odjechał

Do Map Google właśnie trafiła świetna nowość, która usprawni poruszanie się komunikacją miejską po Warszawie. Od teraz informacje o transporcie publicznym są wyświetlane w czasie rzeczywistym.

21.09.2018
14:17
mapy-google
REKLAMA
REKLAMA

Mapy Google są nieodzowną aplikacją ułatwiającą poruszanie się po dużych miastach, a zwłaszcza po Warszawie. Już od dłuższego czasu obsługują komunikację miejską i potrafią wyświetlać nie tylko przystanki, ale także dane o rozkładzie jazdy.

Jeżeli dotrzesz na przystanek o 12:01, a autobus planowo odjeżdżał o 12:00, Google powie ci, czy faktycznie się spóźniłeś.

Mapy google transport na zywo class="wp-image-807778"

Od teraz Mapy Google pokazują status tramwajów i autobusów w czasie rzeczywistym. To oznacza, że możemy nie tylko śledzić rozkład, ale wiemy też za ile czasu przyjedzie nasz autobus lub tramwaj. Google uwzględnia sytuację w mieście, w tym korki, a także inne przestoje, czy np. awarie. Nowość jest już dostępna w Mapach Google na Androidzie i iOS.

Niestety na razie w Warszawie system Real Time Transit data nie działa jeszcze dla wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej. Google może współpracować tylko z tymi środkami komunikacji, które przekazują dane o lokalizacji. Docelowo każdy autobus i tramwaj ma pokazywać swój status w czasie rzeczywistym, ale rozwój tego systemu zależy od tempa pracy ZTM.

Nie tylko Warszawa.

Jeśli chodzi o Polskę, system Real Time Transit data działa nie tylko w Warszawie, ale też w Tarnowie.

Mapy google transport na zywo class="wp-image-807781"
REKLAMA

Nowość Google’a jest bardzo istotnym elementem poprawiającym jakość komunikacji miejskiej. Właśnie do takich celów zostały stworzone smartfony. Skoro mamy na wyciągnięcie ręki właściwie całą wiedzę świata, dlaczego mielibyśmy nie wiedzieć o zwykłym opóźnieniu autobusu?

Do niedawna takie informacje były niemożliwe do uzyskania (zwłaszcza kiedy się spieszyliśmy…), więc dobrze, że system jest rozwijany w Polsce. Pozostaje czekać na pełne pokrycie wszystkich autobusów i tramwajów w Warszawie, a także na rozszerzenie działalności na inne miasta Polski.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA