REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Kursy online do nauki języka polskiego - lista stron i pomoce do nauki

Przy odpowiednim samozaparciu i systematycznej pracy można się nauczyć każdego języka. Polecamy sprawdzone kurs polskiego.

Strony i kursy online do nauki języka polskiego - lista dla Ukraińców w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Przebywanie w danym kraju to świetna okazja, żeby nauczyć się jego języka. Część wiedzy wchodzi do głowy sama, ale resztę trzeba samemu do niej wbić. Tradycyjne kursy językowe nie zawsze są możliwością. Nauka przez internet to dobra alternatywa, bo pozwala zaoszczędzić pieniądze i wykorzystać każdą wolną chwilę na naukę.

Polish online now - kurs podstawowy online jest dostępny w dwóch wersjach — polski w pracy i w biznesie oraz polski na co dzień i na studia. 8 miesięcy dostępu do materiałów z wybranego poziomu kosztuje 389 zł. Strona dostępna jest po polsku, angielsku i rosyjsku.

Glossa to szkoła językowa, która ma aż dwie strony z kursami. Kursypolskiegojęzyka i epolish. Obie dostępne są w wielu językach, w tym po ukraińsku. Szkoła oferuje lekcje demo, więc przed wydaniem pieniędzy na możemy sprawdzić, czy jej sposób nauczania nam odpowiada. Za kurs z 26 lekcjami na poziomie A1/A2 trzeba zapłacić 95 euro, czyli około 410 zł.

polishpod101 Coś dla osób, którym się nie spieszy. Lekcje są prowadzone bardzo wolno nawet jak na poziom dla początkujących. Niestety lektorzy dużo mówią po angielsku. Można sobie wyrobić własną opinię, korzystając przez tydzień z bezpłatnej wersji kursu. Lekcje są dość tanie, miesiąc kosztuje 8,00 euro, trzy miesiące 21 euro, a pół roku 36 euro. Kurs można też realizować w aplikacjach na Androida i iOS.

Learn Real Polish to ciekawa alternatywa. Kurs oparty jest o czytanie i słuchanie. Autor pomija naukę gramatyki jako osobnego tematu. Według tej metody naturalnie zdobywamy wiedzę o zasadach gramatycznych. Kurs dla początkujących zawiera 100 historii (20 godzin) i kosztuje aż 99 euro. Zapisując się na newsletter, można dostać próbkę kursu. Na stronie są dostępne darmowe podcasty na poziomie średniozaawansowanym, pomagające się osłuchać z językiem. Do każdego odcinka dostępna jest transkrypcja.

Inne pomoce do nauki polskiego

REKLAMA

Grupa na Reddicie learnpolish skupiająca osoby uczące się polskiego. Możecie tu znaleźć odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości, współtowarzyszy niedoli i więcej materiałów do nauki.

Wolne lektury to repozytorium e-booków i audiobooków, które można ściągnąć z internetu za darmo i legalnie. Osłuchanie się i oczytanie z językiem jest równie ważne, jak nauka słówek czy gramatyki. Strona ma wersję ukraińską, więc nie ma problemów z nawigacją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA