Gry  / News

Powstaje nowa gra w uniwersum Minecrafta. Będzie to dungeon crawler, a ja już się cieszę

Dungeon crawlery to gry polegające na przemierzaniu zazwyczaj przypadkowo generowanych lochów, zabijanie niezliczonych rzeszy potworów i zbieraniu łupów. Jest to jeden z moich ulubionych gatunków gier. Dlatego ucieszyłem się bardzo, słysząc doniesienia z MineCon Earth - wydarzenia dla fanów blokowej gry.

Fani Minecrafta doczekają się w 2019 roku dungeon crawlera opartego na ich ulubionym uniwersum. W grze będzie mogło uczestniczyć do czterech graczy, a gra początkowo ukaże się jedyniena platformę PC.

Co wiadomo już na temat Minecraft: Dungeons?

W pokazanym w trakcie MineCon Earth krótkiego trailera widzimy czwórkę bohaterów przygotowujących się do walki. Zakładają zbroje, wyposażają się w broń, wypijają eliksiry. W końcu docierają do windy zawożącej ich na niższy poziom podziemi - co pozwala myśleć że będziemy schodzić do coraz bardziej wymagających lochów, podobnie jak w innych grach tego gatunku. Na końcu widzimy jedynie cień zbliżającego się potwora, i na tym trailer się kończy.

Całość utrzymana jest w minecraftowej estetyce i przypomina mi klasyczne dungeon crawlery z serii Gauntlet. Tam również mogliśmy wcielić się w należące co różnych klas cztery postaci.

W trakcie krótkiej rozmowy na MineCon Earth twórcy gry opisali ją jako posiadającą perspektywę z góry grę z gatunku hack and slash.

Dla Minecrafta stworzenie gry w odkrywanie lochów i zdobywanie nowych łupów i doświadczenia to logiczne rozwinięcie koncepcji świata. Moim zdaniem sprawdzi się o niebo lepiej niż próba stworzenia przygodówki w formie Minecraft: Story Mode przygotowanej we współpracy z Telltale Games.

Więcej informacji na temat powstającej gry Mojang będzie publikował na oficjalnej stronie Minecraft Dungeons.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst