REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Powstaje nowa gra w uniwersum Minecrafta. Będzie to dungeon crawler, a ja już się cieszę

Dungeon crawlery to gry polegające na przemierzaniu zazwyczaj przypadkowo generowanych lochów, zabijanie niezliczonych rzeszy potworów i zbieraniu łupów. Jest to jeden z moich ulubionych gatunków gier. Dlatego ucieszyłem się bardzo, słysząc doniesienia z MineCon Earth - wydarzenia dla fanów blokowej gry.

01.10.2018
8:32
Minecraft Dungeons - powstaje dungeon crawler w świecie wirtualnych klocków
REKLAMA

Fani Minecrafta doczekają się w 2019 roku dungeon crawlera opartego na ich ulubionym uniwersum. W grze będzie mogło uczestniczyć do czterech graczy, a gra początkowo ukaże się jedyniena platformę PC.

REKLAMA

Co wiadomo już na temat Minecraft: Dungeons?

W pokazanym w trakcie MineCon Earth krótkiego trailera widzimy czwórkę bohaterów przygotowujących się do walki. Zakładają zbroje, wyposażają się w broń, wypijają eliksiry. W końcu docierają do windy zawożącej ich na niższy poziom podziemi - co pozwala myśleć że będziemy schodzić do coraz bardziej wymagających lochów, podobnie jak w innych grach tego gatunku. Na końcu widzimy jedynie cień zbliżającego się potwora, i na tym trailer się kończy.

Całość utrzymana jest w minecraftowej estetyce i przypomina mi klasyczne dungeon crawlery z serii Gauntlet. Tam również mogliśmy wcielić się w należące co różnych klas cztery postaci.

W trakcie krótkiej rozmowy na MineCon Earth twórcy gry opisali ją jako posiadającą perspektywę z góry grę z gatunku hack and slash.

 class="wp-image-811864"
REKLAMA

Dla Minecrafta stworzenie gry w odkrywanie lochów i zdobywanie nowych łupów i doświadczenia to logiczne rozwinięcie koncepcji świata. Moim zdaniem sprawdzi się o niebo lepiej niż próba stworzenia przygodówki w formie Minecraft: Story Mode przygotowanej we współpracy z Telltale Games.

Więcej informacji na temat powstającej gry Mojang będzie publikował na oficjalnej stronie Minecraft Dungeons.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA