REKLAMA

Jak tanio dzwonić na Ukrainę? Przegląd ofert operatorów komórkowych

26.10.2018 14.43
Jak tanio dzwonić na Ukrainę?
REKLAMA

Chcesz pozostawać z kontakcie ze znajomymi lub rodziną na Ukrainie i nie wydawać góry pieniędzy na rozmowy czy internet? Poniższe zestawienie odpowie na pytanie, jak tanio dzwonić na Ukrainę.

REKLAMA

Play

Play to jedyna sieć, która oferuje pakiet nielimitowanych połączeń na Ukrainę. Kosztuje 25 zł i działa przez 30 dni przy telefonowaniu do sieci Kyivstar, Vodafone i Lifecell.

Jeśli nie korzystamy z pakietu, możemy włączyć promocję obniżającą cenę za minutę połączenia na Ukrainę do 0,29 zł/min. 29 gr kosztuje wówczas także 1 SMS.

Polska oferta Playa daje zaś nielimitowane rozmowy, SMS-y i pakiet 6 GB danych za 25 zł/30 dni.

Heyah

W Heyah dostępne są dwie promocje. Pierwsza z nich obniża koszt połączeń do sieci Kyivstar, Vodafone i Lifecell do 0,28 zł/min. Druga z nich dotyczy tylko ukraińskiej sieci Vodafone, ale obniża cenę minuty połączenia do 15 groszy. Jeden klient może korzystać tylko z jednej promocji w tym samym czasie.

W Polsce Heyah daje nielimitowane połączenia, SMS-y i 10 GB internetu (1,61 GB w UE) za 25 zł/mc. W ramach promocji pierwsze 30 dni kosztuje jednak tylko 12,5 zł.

Plus JA+

Promocja Plusa również dotyczy trzech ukraińskich sieci. Obniża ona minutową stawkę połączenia do Kyivstara, Vodafone i Lifecella do 19 gr/min. Jej aktywacja na 30 dni kosztuje 25 zł. Doładowanie na taką kwotę daje również nielimitowane rozmowy, esemesy i 10 GB transferu w Polsce. Szczególnie cenny może być jednak darmowy transfer dla aplikacji Viber, Facebook i Messenger, który oferuje wówczas operator.

Orange

Orange obniżył stawki swoich połączeń na Ukrainę do 89 gr/min. To dość drogo, ale promocja może się przydać osobom, które dzwonią również na Białoruś (1,39 zł/min) czy do Niemiec (39 gr/min).

Aktualizacja: Orange wprowadził promocję połączeń na Ukrainę za 0,29 zł. Czytaj więcej w tekście „Orange: połączenia na Ukrainę za 0,29 zł. Jak włączyć?”.

Fakt mobile

W Fakt mobile połączenia do Kyivstar, Vodafone, Lifecell kosztują 29 gr/min. Także na 29 gr wyceniony został sms. Polska oferta operatora daje rozmowy do wszystkich sieci, 100 esemesów i 1 GB internetu za 19,95 zł.

Klucz mobile

W aktualnej promocji Klucz mobile minuta rozmowy na Ukrainie kosztuje 38 groszy na numery stacjonarne i 19 groszy na numery komórkowe.

W Polsce Klucz mobile daje pakiet bez limitów i 10 GB internetu za 25 zł.

Lycamobile

REKLAMA

Lycamobile oferuje darmowe rozmowy wewnątrz swojej sieci. Jeśli jednak nasi bliscy na Ukrainie nie są w Lycamobile wówczas zapłacimy 89 gr/min (numery stacjonarne) lub 99 gr/min (numery komórkowe). Wyjątkiem jest sieć Kyivstar, w której stawka za minutę została obniżona do 19 gr/min.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA