REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zdjęcia Google dodały nową funkcję, która ułatwi dzielenie się zdjęciami

Live albums pozwoli na zautomatyzowane dzielenie się zdjęciami. Nowość trafiła już na iPhone'a, ale wkrótce powinna zawitać także na Androida.

09.10.2018
17:06
Zdjęcia Google dodały nową funkcję, która ułatwi dzielenie się zdjęciami
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja aplikacji Google do obsługi albumów zdjęciowych przyniosła ciekawą nowość:

Live albums sprawi, że już nie będziemy musieli manualnie wybierać zdjęć i osób do dzielenia albumu.

Oto hipotetyczny scenariusz wykorzystania tej nowości. Załóżmy, że w naszej rodzinie pojawił się młody potomek. Z racji na to, że fotografowany jest z każdej strony to pojawia się konieczność dzielenia się zdjęciami z najbliższymi. Do tej pory działało to w ten sposób, że algorytmy Google'a sugerowały nam utworzenie albumu z konkretnych zdjęć i udostępnienie go wybranym osobom. Teraz ma się to zmienić.

Live albums bazowały będą na regułach utworzonych przez użytkownika i algorytmach uczenia maszynowego do rozpoznawania twarzy. Dzięki temu zdjęcia z bobasem zawsze trafiły będą do jednego i tego samego albumu, a także w locie udostępniane wszystkim jego członkom.

REKLAMA

Nowość powinna zaoszczędzić nam dodatkowych kliknięć i ułatwić organizację zdjęć w chmurze. Co ciekawe, nie tylko zdjęć ludzi, ale również zwierząt.

Więcej nowości od Google'a spodziewamy się podczas dzisiejszej konferencji, gdzie zobaczymy (po raz kolejny) nowe Pixele.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA