REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Pierwsza dzisiejsza nowość Google’a: Google Home Hub

Google Home Hub to pierwsze urządzenie zaprezentowane podczas dzisiejszej premiery sprzętowej Google’a. Home Hub to nowy inteligentny głośnik wyposażony w duży ekran.

09.10.2018
17:43
Google Home Hub
REKLAMA
REKLAMA

Inteligentne głośniki były ciekawymi gadżetami na przestrzeni ostatnich dwóch lat, ale powiedzmy sobie wprost - ekrany są po prostu wygodniejsze. Z tego założenia wyszedł Google pokazując swoje nowe urządzenie Google Home Hub.

Google Home Hub, czyli głośnik z ekranem i Asystentem.

Google Home Hub to nowy inteligentny głośnik wyposażony w duży ekran class="wp-image-818108"

Home Hub to zgrabne urządzenie przypominające tablet stojący na podstawce ze zintegrowanym głośnikiem. Całe urządzenie jest rozwinięciem idei Google Home. Sprzęt nadal rozpoznaje nasz głos i odpowiada na pytania, ale tym razem może ilustrować odpowiedzi grafikami na ekranie. Pytasz o pogodę? Usłyszysz prognozę na dziś, ale na ekranie dodatkowo zobaczysz pogodę na nadchodzące dni.

Jako że Home Hub ma ekran, pozwala oglądać filmy. Możemy włączyć dowolne wideo na YouTubie. Do urządzenia jest dodawana za darmo półroczna subskrypcja YouTube Premium. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by na ekranie oglądać też zdjęcia ze Zdjęć Google.

Google Home Hub to nowy inteligentny głośnik wyposażony w duży ekran class="wp-image-818102"

Google Home Hub potrafi też komunikować się z innymi urządzeniami IoT, np. w termostatem Nest. Pojawił się zupełnie nowy ekran Home View skupiający wszystkie domowe sprzęty Smart Home.

Google Home Hub to nowy inteligentny głośnik wyposażony w duży ekran class="wp-image-818111"

Wczoraj wyrażałem duże obawy przed urządzeniem Facebook Portal i jego kamerą. Wygląda na to, że Google Home Hub nie ma kamery, więc odpada obawa o to, że ktoś z wielkiej korporacji (albo wyjątkowo zdolny sąsiad) będą nas podglądać. Urządzenie co prawda ma głośniki i mikrofony, ale to nieco mniej przerażające niż kamera.

Co najważniejsze: wygląda na to, że sprzęt nie ma kamery.

REKLAMA
 class="wp-image-817826"

Cena nowego urządzenia to 149 dol., a do tego dostajemy gratis wspomniane 6 miesięcy darmowego YouTube Premium. Samo urządzenie zapowiada się ciekawie, ale nie do końca przekonuje mnie design. Takie ramki w 2018 roku? Coś tu poszło nie tak…

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA