REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

YouTube Premium jednak w Polsce? Udało się nam włączyć płatną usługę Google'a. Tak jakby

Jeszcze dziś Google ogłaszał, że wśród 17 krajów, do których trafi YouTube Premium, na razie nie będzie Polski. Tymczasem albo Wrocław leży w jednym ze Stanów Zjednoczonych, albo... Polska jednak niebawem otrzyma płatnego YouTube'a.

19.06.2018
18:57
YouTube Premium jednak w Polsce? Udało się nam włączyć usługę
REKLAMA
REKLAMA

YouTube Premium to następca YouTube RED. W ramach jednego abonamentu użytkownicy nie tylko dostaną dostęp do YouTube'a bez reklam i trybu offline, ale także mnóstwa dodatkowych treści:

  • nowej aplikacji Muzyka YouTube
  • autorskich programów YouTube Originals
  • YouTube dla dzieci offline
  • YouTube Gaming offline
  • Muzyka Google Play

Wszystko to za 11,99 dol, czyli (po doliczeniu podatku) około 50 zł miesięcznie. Mnogość wartości dodanej za naprawdę niewielkie pieniądze.

Tylko co z tego, skoro Polacy - podobnie jak w przypadku YouTube RED - mieli nie otrzymać możliwości dołączenia do subskrypcji.

 class="wp-image-755638"

Tymczasem nam udało się włączyć YouTube Premium.

O ile mi wiadomo, jedyna styczność z zagranicą, jaką w tej chwili ma Piotrek Barycki, to ukraińscy robotnicy remontujący mu dom. A jednak YouTube wyświetlił mu propozycję dołączenia do YouTube Premium.

 class="wp-image-755611"

Potem wystarczyło już tylko potwierdzić subskrypcję...

 class="wp-image-755674"

...i voila! Działa. Teoretycznie.

Tak wygląda strona główna YouTube Premium:

 class="wp-image-755629"

Subskrypcja usunęła reklamy z filmów, a logo YouTube'a w prawym górnym rogu zastąpił znaczek "YT Premium PL".

Oprócz tego jednak praktycznie nic nie działa, choć mamy dostęp do usług. YouTube Music jest w tej chwili czarną plamą:

 class="wp-image-755635"

Nie mamy też dostępu do YouTube Originals. Po przejściu na stronę widzimy stary landing page YouTube RED Originals, a próba kliknięcia w film skutkuje powrotem do strony głównej:

 class="wp-image-755650"

Nie działa też odtwarzanie przy wygaszonym ekranie na urządzeniu mobilnym. Nie można też pobrać wideo do odtwarzania offline, choć... w ustawieniach znajdziemy sekcję opcji pobierania filmów oraz odtwarzania w tle. Jednak fizycznie pobrać żadnego filmu nie możemy ani utrzymać odtwarzania po wyjściu z aplikacji.

 class="wp-image-755662"

Wygląda na to, że to błąd. A na YouTube Premium w Polsce przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać.

Coś jednak ewidentnie jest na rzeczy. Skoro na drodze błędu Google proponuje Polakom dołączenie do YouTube Premium, to oficjalny start usługi w naszym kraju powinien być już tylko kwestią czasu. Oby jak najkrótszego odcinka czasu.

REKLAMA
 class="wp-image-755614"

Osobiście od dawna czekam, by rzucić pieniędzmi w stronę monitora. YouTube jest platformą, na której spędzam najwięcej czasu w ramach nauki, rozrywki i przyjemności. Skoro za niewielką opłatą będę mógł otrzymać tej nauki, rozrywki i przyjemności jeszcze więcej (do tego bez reklam, offline i na wygaszonym ekranie smartfona), to chcę móc tę opłatę uiścić jak najprędzej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA