REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Chrome 70 bez kontrowersyjnych zmian z wersji 69. Google (tak jakby) posłuchał użytkowników

Chrome 70 jest już do pobrania. Ta wersja ma z jednej strony udobruchać użytkowników wzburzonych wprowadzonymi w poprzedniej aktualizacji zmianami, z drugiej sprawić, żeby w praktyce niewiele się zmieniło. Logowanie do przeglądarki nie będzie już obowiązkowe, ale pozostanie domyślne. 

17.10.2018
20:27
Chrome 70 nie będzie już wymuszał logowania, ale i tak założy, że go chcesz
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja z września mocno nadszarpnęła wizerunek najpopularniejszej przeglądarki świata. Na tyle mocno, że firma musiała szybko tłumaczyć się z wprowadzonych zmian, a w konsekwencji obiecać ich odkręcenie. Chrome 70 nie cofa nas jednak do punktu wyjścia. Google zdecydował, że zadowoli upartych, ale dla przeciętnego użytkownika wszystko pozostanie po staremu.

Wszystkie grzechy automatycznego logowania w Chrome 69.

Wielka aktualizacja Chrome z drugiej połowy września wprowadziła całą masę ciekawych zmian. I choć w zamyśle Google’a uwagę świata miał przyciągnąć zgrabnie odświeżony wygląd, to świat, jak na złość, zwrócił uwagę na coś zgoła innego. Użytkownicy, którzy korzystając z Chrome’a, logowali się do którejkolwiek z usług Google’a byli automatycznie logowywani także do przeglądarki. I Choć samo logowanie nie powodowało włączenia synchronizacji i wysyłania danych do Google'a, wiele osób wskazywało na kilka innych problemów związanych z tym rozwiązaniem.

Po pierwsze Google wprowadził je po kryjomu. Ikona logowania co prawda zaczęła wyświetlać zdjęcie połączone z kontem Google, ale to zmiana, którą łatwo jest przeoczyć. Po drugie Google wprowadzając zmiany, nie dostosował do nich polityki prywatności. Dopiero po twitterowo-medialnej burzy firma szybciutko zaktualizowała obowiązujące zasady. Po trzecie Google zaprojektował jedno z okien logowania w taki sposób, że użytkownik mógł się poczuć mocno zdezorientowany i przypadkowo zgodzić na synchronizowanie danych. To paskudna praktyka, na którą żadna firma po prostu nie powinna sobie pozwolić.

Google wycofał się z części zmian, ale nie z wszystkich.

Firma wytłumaczyła w oficjalnym komunikacie swoje intencje i obiecała, że Chrome 70 przynajmniej w części odkręci krytykowane zmiany. Od dziś posiadacze przeglądarki Google będą mogli wyłączyć automatyczne logowanie do przeglądarki w ustawieniach prywatności.

Chrome 70 jak wyłączyć automatyczne logowanie class="wp-image-822665"
REKLAMA

Ci jednak, którzy nie interesują się takimi szczegółami, nadal będą logowani do niej automatycznie. Dodatkowo Chrome 70 wyraźniej pokaże, czy jesteśmy tylko zalogowani do przeglądarki, czy jesteśmy do niej zalogowani oraz synchronizujemy dane z Google.

Najnowszą wersję przeglądarki można już pobrać z oficjalnej strony Chrome. Lub zaktualizować program uruchamiając go ponownie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA