REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oto technologia moich marzeń. Call Screen poradzi sobie z najbardziej natrętnym telemarketerem

Za każdym razem, kiedy po drugiej stronie słuchawki słyszę, że ktoś, gdzieś tam przygotował dla mnie spersonalizowaną i najlepszą na świecie ofertę i że powinienem znaleźć czas, żeby o niej posłuchać, marzę żeby tego typu rozmowy przeprowadzał za mnie ktoś inny.

10.10.2018
18:26
call screen
REKLAMA
REKLAMA

No i Google moje marzenie spełniło. Tak jakby. Chodzi oczywiście o nową funkcję Call Screen Asystenta Google, udostępnioną na razie tylko w najnowszej generacji Pixeli. Jak to działa?

Call Screen - filtr antyspamowy, który poradzi sobie z każdym telemarketerem

Aplikacja Google do prowadzenia rozmów już wcześniej całkiem nieźle radziła sobie z identyfikowaniem telefonowego spamu. Do tej pory jednak użytkownik mógł co najwyżej odrzucić połączenie i dodać numer do swojej czarnej listy. Teraz, wraz z premierą nowej generacji telefonów Pixel, funkcjonalność tego filtru antyspamowego została rozszerzona o opcję Call Screen.

Dzięki Call Screen, widząc przychodzące połączenie od nieznajomego numeru możemy zażyczyć sobie, żeby nasz telefon rozpoczął rozmowę bez naszego udziału. W takiej sytuacji, rozmówca po drugiej stronie słuchawki zostanie poinformowany, że rozmawia z komputerowym asystentem Google.

Jeśli to nie przekona go do zakończenia rozmowy, na ekranie telefonu z aktywną funkcją Call Screen zacznie pojawiać się jej transkrypcja. Dzięki temu użytkownik może zdecydować, czy chce porozmawiać osobiście z dzwoniącą do niego osobą, czy resztę konwersacji pozostawia w rękach Call Screen.

Sama funkcja działa w oparciu o algorytm Google Duplex, którego prezentację widzieliśmy w maju, podczas konferencji Google I/O 2018. Firma z Mointain View pokazała wtedy krótką demonstrację możliwości swojej sztucznej inteligencji, na której mogliśmy posłuchać m.in jak algorytm umawia swojego użytkownika do fryzjera.

Call Screen na razie dostępny jest tylko dla nowej generacji smartfonów Google Pixel.

REKLAMA

Call Screen działa w oparciu o tę samą technologię. Zresztą znając Google, podejrzewam, że jest to pierwszy etap, jeśli chodzi o udostępnianie możliwości Google Duplex użytkownikom. Jak na razie nowe funkcje Asystenta zadziałają wyłącznie na Pixelu 3 i Pixelu 3 XL. Kolejnym krokiem będzie pojawienie się Call Screen na poprzednich generacjach tego modelu. A później?

Cóż, zakładam, że prędzej, czy później, Call Screen i inne funkcje oferowane przez Google Duplex zostaną udostępnione wszystkim użytkownikom Androida. Oczywiście nie mówię tu o polskich użytkownikach. Te usługi Google, które działają w naszym kraju oferują szczątkową funkcjonalność i aktualnie możemy sobie co najwyżej pomarzyć, że nasz Android sam będzie prowadził rozmowy z telemarketerami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA