REKLAMA

Siła nostalgii jest ogromna. Wkrótce będziesz mógł zagrać w demo World of Warcraft Classic

Są tacy, co nie czekają na nowe dodatki do World of Warcraft, ale marzą o wspaniałej przeszłości podstawowej wersji gry, zwanej też Vanilla WoW.

27.09.2018 14.51
Wkrótce zagramy w demo WoW Classic. Wystarczy kupić bilet na BlizzCon 2018
REKLAMA
REKLAMA

Siła nostalgii jest ogromna. Spowodowała między innymi, że John Staats sfinansował swoją książkę o powstawaniu World of Warcraft. Kampania na Kickstarterze była na tyle udana że zamiast planowanych 10 tysięcy dolarów zebrał aż 599 tysięcy. Wśród wspierających znalazło się aż 8379 ciekawych książki - w tym i ja.

Jednak największym sukcesem miłośników „wanilii" jest fakt, że twórcy gry, czyli Blizzard, zaczęli pracować nad „klasyczną" wersją gry. Specjalną edycję, o nazwie World Of Warcraft: Classic ogłoszono w trakcie BlizzConu w 2017 roku.

Minął prawie rok. Stara-nowa wersja jest wciąż w przygotowaniu, ale twórcy gry nie zapomnieli o graczach. W trakcie tegorocznego BlizzConu będzie można zagrać wreszcie w testową wersję Classica. Oprócz tego, fani będą mogli uczestniczyć w panelu, podczas którego developerzy podzielą się wyzwaniami jakim musieli stawić czoło podczas produkcji retro-WoW, oraz technicznymi informacjami na temat tego jak pokonali różnicę technologiczną pomiędzy 2004 a 2018 rokiem.

Jednak nie każdy może pojechać na BlizzCon. Nie chodzi nawet o długą podróż i kosztowne bilety - nawet jeśli nie jest to problemem, bilet na tę imprezę wcale nie jest łatwo kupić. Sprzedają się one dosłownie w ciągu kilku minut.

Blizzard kilka lat temu wpadł na pomysł zaoferowania tzw. wirtualnego biletu na konferencję. BlizzCon Virtual Ticket umożliwiał oglądanie wszystkich paneli, turniejów, meczów, ceremonii otwarcia i końcowego koncertu na żywo bądź na życzenie jako Video On Demand. W tym roku ma się to zmienić.

W tym roku bowiem wraz z wirtualnym biletem otrzymujemy nie tylko materiały wideo i dodatki do gier. Otrzymamy również funkcje interaktywne. Pierwszą z ogłoszonych nowości jest... dostęp do dema World Of Warcraft: Classic. Każdy posiadacz Virtual Ticket będzie mógł zagrać w tą samą wersję co obecni w Anaheim fani.

REKLAMA

Grę będzie można pobrać tuż po ceremonii otwarcia (2 listopada około 21:00 czasu polskiego), a przemierzać klasyczny Azeroth będziemy mogli aż do 8 listopada wieczorem. Grę pobierzemy jedynie na koncie na którym zaktywowany jest wirtualny bilet.

Oprócz wideo i wersji demo gier, posiadacze wirtualnego biletu otrzymują kosmetyczne dodatki do gier Blizzarda oraz zniżkę na pakiet gadżetów z BlizzConu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA