REKLAMA

Koniec domysłów. Składany smartfon Samsunga pojawi się jeszcze w tym roku

Na składany smartfon od Samsunga czekamy już od kilku lat, ale nareszcie poznaliśmy konkretne plany firmy. Samsung zaprezentuje to urządzenie jeszcze w 2018 roku.

04.09.2018 10.28
składany smartfon samsung westworld
REKLAMA
REKLAMA

Takie informacje podał w wywiadzie dla CNBC sam DJ Koh, czyli dyrektor generalny Samsung Electronics. Jeżeli oglądaliście konferencje Unpacked tej firmy, na pewno widzieliście tę postać. To osoba numer jeden w Samsung Electronics, czyli dziale zajmującym się m.in. segmentem mobile.

DJ Koh po pierwsze potwierdził, że Samsung pracuje nad składanym smartfonem. Po drugie, z jego ust padły słowa o tym, że taki smartfon zadebiutuje w 2018 roku, a więc będziemy na niego czekać mniej niż cztery miesiące. Taka zapowiedź wygłoszona przez osobę tej rangi ma bardzo mocny wydźwięk. Jeśli Samsung spóźni się z premierą urządzenia, DJ Koh na pewno będzie rozliczony ze swoich słów. Przynajmniej przez dziennikarzy.

Okazją do debiutu smartfona będzie Samsung Developer Conference, odbywająca się w listopadzie.

O rozkładanym Samsungu nadal wiemy niewiele.

Wiemy, że urządzenie będzie mogło działać złożone i rozłożone. Korzystanie z niego po rozłożeniu ma zdecydowanie różnić się od używania tabletu, co za ma zachęcić klientów do kupienia nowego urządzenia. Ciekaw jestem, co te słowa oznaczają w praktyce. Może to oznaczać nowatorskie podejście do oprogramowania, albo... do samej formy sprzętu.

Pamiętacie render przedstawiający rzekomy prototyp składanego Samsunga? Takie urządzenie znacząco różni się od tabletu, ale nie wierzę, że Samsung mógłby wprowadzić na rynek takiego potworka.

Według niepotwierdzonych informacji, zobaczymy coś znacznie bardziej użytecznego.

CNBC powołuje się na przecieki z Wall Street Journal, według których składany smartfon Samsunga będzie miał bardziej klasyczne proporcje ekranu po rozłożeniu. Sercem ma być duży ekran przypominający tablet, a po złożeniu urządzenie ma zachować rozmiar smartfona.

Takie urządzenia widzieliśmy na przestrzeni ostatnich lat wielokrotnie, także we wnioskach patentowych.

A czym jeszcze może zachęcić składany smartfon Samsunga?

Równolegle do informacji Dj Koha pojawiły się doniesienia o tym, że Samsung pokaże smartfona wyposażonego w aparat o czterech obiektywach. To urządzenie również ma zadebiutować jeszcze w 2018 roku.

REKLAMA

Trudno mi uwierzyć, że pierwsza generacja składanego smartfona mogłaby mieć jednocześnie przełomowy układ czterech obiektywów. Możliwe więc, że zobaczymy jeszcze inne smartfony Samsunga, np. Galaxy A9, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku.

Czekam z niecierpliwością na nowe składane smartfony Samsunga. To urządzenia, które mają szansę odświeżyć dość skostniały, coraz nudniejszy rynek smartfonów, a także poprawić funkcjonalność najważniejszego urządzenia elektronicznego, jakie ma każdy z nas.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA