REKLAMA

Czas najwyższy. Google odświeża wygląd aplikacji Kalendarza na telefonach

Jest to co prawda tylko i wyłącznie zmiana stylistyczna, ale użytkownicy, którzy korzystają z Kalendarza Google na co dzień na pewno ją docenią. Material Theme w końcu trafił do mobilnej aplikacji Kalendarza.

25.09.2018 08.05
mobilny kalendarz google
REKLAMA
REKLAMA

Material Theme to nowa stylizacja aplikacji Google, która docelowo pojawi się we wszystkich usługach firmy z Mountain View. Dotychczas mogliśmy oglądać ją w wyszukiwarce, Mapach, Google Pay, Grach Google Play, Google Home, Wiadomościach, Listach Zadań i Kalkulatorze. Mam nadzieję, że niczego nie pominąłem.

Mobilny Kalendarz Google dołączył właśnie do tego grona.

Zmiany oczywiście wprowadzane są przez Google falami i pech chciał, że jeszcze nie mogę pokazać wam nowego wyglądu na swoim koncie. Na szczęście aktualizacja do Material Theme trafiła już do redakcji Androidpolice i prezentuje się tak:

mobilny kalendarz google class="wp-image-808897"
REKLAMA

Interfejs, oprócz samej zmiany wyglądu wydaje się być niezmieniony. W sumie to dobrze. Aktualne umiejscowienie wszystkich przycisków jest na tyle poręczne, że nie chciałbym przyzwyczajać się do zmian tego typu. Za to zmiana samego wyglądu bardzo mi się podoba. Dziwi mnie tylko, że Google - jedna z największych firm świadczących tego typu usługi - tak bardzo rozciąga w czasie wprowadzane przez siebie zmiany, które w zasadzie są zwykłą kosmetyką.

Pewnie taka ospałość ma swoje uzasadnienie. Mam tylko nadzieję, że na wdrożenie nowego wyglądu w mobilnym Gmailu, który wciąż jest spychany na dalszy plan, nie będziemy czekać jakoś przesadnie długo. Pocztę na smartfonie sprawdzam jeszcze częściej niż kalendarz i bardzo bym już chciał robić to za pośrednictwem trochę ładniejszej aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA