REKLAMA

LG V40 zadebiutuje już za kilka dni. Oto wszystko, co o nim wiemy i czego się domyślamy

LG V40 zadebiutuje na rynku dopiero za kilka dni, ale koreańska firma już zdradziła jego największy wyróżnik.

27.09.2018 07.48
LG V40 - wszystko, co musisz o nim wiedzieć przed premierą
REKLAMA
REKLAMA

O LG V40 wiemy dużo lub przynajmniej dużo możemy się domyślać. Model ten będzie miał ogromny, 6,4-calowy wyświetlacz P-OLED o rozdzielczości QHD+. Oczywiście bezramkowy i z wcięciem. Do tego możemy spodziewać się, że sprzęt ten zostanie wyposażony w najnowszy procesor Qualcomm Snapdragon 845 wspierany 6 GB RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej, którą będzie można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Według plotek akumulator tego modelu będzie miał pojemność równą 3300 mAh. To dosyć mało, jak na rozmiar zastosowanego wyświetlacza i znacznie mniej niż w Samsungu Galaxy Note 9 oraz Huawei P20 Pro. Nie zdziwi mnie również, jeżeli LG V40 będzie najlepszym smartfonem dla fanów muzyki. Poprzednie modele z tej serii wyznaczały standardy w tej dziedzinie, a LG V40 ma być wyposażony w świetne głośniki stereo, poczwórny przetwornik i coraz rzadziej spotykane wyjście słuchawkowe.

LG V40 będzie miał aż pięć aparatów.

Pięć. Aparatów. Może wydawać się, że to bardzo dużo, ale rozwiązanie to ma sporo sensu. Na pleckach telefonu znajdzie się potrójny aparat, którego funkcji nie znamy. Wiemy za to, że będą to sensory o parametrach: 12 megapikseli (f/1.5), 16 megapikseli (f/1.9) oraz 12 megapikseli (f/2.4). Mają się cechować rozmiarami pikseli na poziomie 1,4µm, 1,0µm oraz 1,0µm.

Dodatkowo sam obstawiam, że jedno oczko będzie wąskie, drugie zwykłe, a trzecie szerokie. Dzięki temu aparat będzie doskonale nadawał się do robienia zdjęć portretowych czy krajobrazowych. W innym scenariusz może pojawić się matryca monochromatyczna, jak w Huawei P20 Pro, ale moim zdaniem jest to mniej prawdopodobna opcja.

LG V40 - ma pięć kamer i notcha. class="wp-image-789043"

Pozostałe dwie kamery znajdą się z przodu smartfona i będą mieć rozdzielczości 5 oraz 8 megapikseli. Ponownie, stawiam, że LG zdecyduje się na zastosowanie tu standardowego oraz szerokiego obiektywu. Dzięki temu możliwe będzie robienie standardowych autoportretów, jak też selfie, na których widać coś poza twarzą użytkownika telefonu. Na przykład kilka osób lub znajdujący się za nimi krajobraz.

REKLAMA

Więcej na temat LG V40 dowiemy się już za kilka dni.

Model ten zostanie zaprezentowany w Korei 3 października 2018 r. Przewiduje się, że do sklepów trafi 16 października. Można spodziewać się, że w Polsce pojawi się w drugiej połowie listopada. Później niż w Korei, ale na tyle szybko, by załapać się na okres przedświątecznego szaleństwa zakupowego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA