Jaki smartfon do 1700 zł kupić? Zeszłoroczny, na przykład Xiaomi Mi Mix 2

Lokowanie produktu

Od dawna powtarzam, że najnowsze i najdroższe smartfony są przeznaczone przede wszystkim dla entuzjastów. Zwykli zjadacze chleba, dla których telefon jest wyłącznie narzędziem pracy i rozrywkowym gadżetem, powinni zwrócić uwagę na modele starsze o rok, na przykład Xiaomi Mi Mix 2. Jest on żywą odpowiedzią na pytanie „jaki smartfon do 1700 zł kupić?”.

07.09.2018 17.11
Jaki smartfon do 1700 zł kupić? Xiaomi Mi Mix 2.

Rynek smartfonów praktycznie stanął w miejscu. Nie żyjemy już w czasach, w których różnice między kolejnymi generacjami urządzeń mobilnych były widoczne na pierwszy rzut oka.

Najnowsze sprzęty są delikatnie szybsze, nieco lepsze i… znacznie droższe od modeli z poprzedniego roku. Różnica w cenie między porównywalnym tego- i zeszłorocznym sprzętem może wynosić od kilkuset do nawet ponad tysiąca złotych. Sporo, a kupując starsze urządzenie, możemy zdecydować się na zauważalnie lepszy model niż w przypadku rynkowej nowości.

 class="wp-image-591127"

Na przykład jeżeli dysponujemy budżetem 1700 zł, kupimy tegoroczny sprzęt ze średniej półki, wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 636 lub 660, 4 GB RAM oraz 32-64 GB pamięci wewnętrznej. To obecnie dobra specyfikacja, ale może źle znieść próbę czasu.

Jeżeli postanowimy wydać te same pieniądze na zeszłoroczny smartfon, otrzymamy znacznie lepszy sprzęt, zwłaszcza jeżeli wybierzemy model marki, która słynie z najlepszego stosunku jakości do ceny, na przykład Xiaomi.

Jaki smartfon do 1700 zł kupić?

Jednym z najbardziej opłacanych sprzętów w tym przedziale cenowym jest zeszłoroczny flagowiec Xiaomi Mi Mix 2. Sprzęt ten został wyposażony w najszybszy androidowy procesor wydany w 2017 r., czyli Qualcomm Snapdragon 835.

Współpracuje on z 6 GB RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. To świetne komponenty, które nie tylko pozwolą na uruchomienie każdej gry lub wielu aplikacji jednocześnie, ale też doskonale będą sprawdzać się przez wiele lat. Starszy procesor z najwyższej półki jest zauważalnie lepszy od tegorocznego średniaka.

 class="wp-image-591121"

Czy ten model ma wady? Jak najbardziej, ale nie są one przesadnie irytujące. Aparaty Xiaomi ustępują najlepszym modelom na rynku, takim jak Galaxy S9 Plus i Huawei P20 Pro. Widać to jednak głównie podczas wykonywania zdjęć nocnych. Jeżeli fotografujecie w dzień, nie będzie wam to przeszkadzać.

Akumulator wystarcza na cały dzień pracy, co nie jest wadą ani zaletą, ale rynkowym standardem. Jeżeli rozładujecie telefon za szybko, będziecie mogli szybko doładować ogniwa za pomocą portu USB-C. Irytować może brak wyjścia słuchawkowego, ale, ponownie, jest to standard w modelach z segmentu premium, a właśnie do niego należy Xiaomi Mi Mix 2. By użyć starych słuchawek, będziecie musieli skorzystać z dołączonej do zestawu przejściówki USB-C na miniJack. Ewentualnie dokupić słuchawki bezprzewodowe.

To po prostu piękny smartfon.

Jednak najważniejszą zaletą Xiaomi Mi Mix 2 jest jego wygląd. Mamy tu do czynienia ze szczególnym modelem, ponieważ jest to bezramkowiec pozbawiony wcięcia w ekranie, tzw. notcha. Dzięki temu prezentuje się bardzo ładnie, minimalistycznie oraz stylowo. Do pudełka dołączono też jedno z nielicznych etui, w których telefon prezentuje się lepiej niż bez niego. O tym, że Mi Mix 2 wygląda świetnie, świadczy też fakt, że tegoroczny Mi Mix 2s zachował identyczne wzornictwo.

Xiaomi Mi Mix 2 to bardzo udany smartfon, który warto kupić za 1699 zł. Dlatego jeżeli zastanawiałbym się, jakiego smartfona do 1700 zł wybrać, zdecydowałbym się właśnie ten model zamiast nowszego i niekoniecznie lepszego sprzętu. To najzwyczajniej w świecie się opłaca.

* Wpis powstał przy współpracy ze sklepem RTV Euro AGD. 

Lokowanie produktu
Najnowsze