REKLAMA

Nowe iPhone'y nie dostaną zadyszki. Wiemy, ile RAM-u mają iPhone XS, XS Max i XR

iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR nie trafiły jeszcze na sklepowe półki, ale mają przed nami coraz mniej tajemnic. Wiemy już, ile mają RAM-u i poznaliśmy pojemność ich akumulatorów.

19.09.2018 15.10
iPhone XS iPhone XS Max iPhone XR RAM akumulator bateria pojemność
REKLAMA
REKLAMA

Apple nigdy się nie chwali na konferencjach dokładną specyfikacją techniczną swoich produktów. Skupia się przede wszystkim na tym, o ile procent są szybsze od poprzednich modeli oraz o ile dłużej pracują od nich na jednym ładowaniu.

Nie inaczej było w tym roku, ale na szczęście te informacje pojawiły się w sieci jeszcze przed sklepową premierą nowych urządzeń. Okazuje się, że Apple nie poskąpił swoim urządzeniom pamięci operacyjnej. Rozczarowaniem mogą być tylko akumulatory.

iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR - ile mają RAM-u?

Obawiałem się nieco, że tak jak w przeszłości w przypadku modeli z Plusem, tak i teraz ten większy topowy iPhone będzie miał lepszą specyfikację techniczną od mniejszego modelu. Na szczęście w przypadku pamięci operacyjnej oba telefony się nie różnią.

iPhone XS i iPhone XS Max wyposażone zostały w 4 GB RAM. Do tej pory tyle pamięci operacyjnej wśród urządzeń z systemem iOS miały tylko iPady Pro. Nie mogę się doczekać aż sprawdzę, jak szybko system operacyjny będzie śmigał na nowym telefonie, skoro już iPhone X z 3G RAM działa jak złoto.

W przypadku tańszego iPhone’a XR, tak jak się spodziewałem, RAM-u będzie mniej. Producent zdecydował się na kość o pojemności 3 GB. Jestem jednak przekonany, że to będzie wystarczające do płynnego działania iOS-a. To nie Android, który potrafi się zacinać, mając do dyspozycji dwukrotnie tyle pamięci.

iPhone XS, iPhone XS Max i iPhone XR - pojemność akumulatorów.

Rozczarowaniem mogą być natomiast ogniwa w nowych urządzeniach. Tegoroczny topowy model w mniejszym rozmiarze wyposażony został w akumulator o pojemności 2658 mAh. To nieco mniej, niż w iPhonie X, który został wyposażony w ogniwo 2716 mAh przy zachowaniu takich samych wymiarów obudowy.

REKLAMA

Co prawda Apple obiecuje, że nowy telefon będzie działał pół godziny dłużej na jednym ładowaniu od poprzednika ze względu na procesor wykonany w 7 nm procesie produkcyjnym i optymalizację, ale i tak jestem rozczarowany. Zbyt często muszę ładować iPhone’a X w ciągu dnia z powerbanka.

iPhone XS Max został z kolei wyposażony w ogniwo o pojemności 3174 mAh, co ma przełożyć się na czas pracy o 1,5 godziny dłuższy niż w przypadku iPhone’a X. iPhone XR otrzymał zaś akumulator 2942 mAh - nieco pojemniejszy niż w iPhonie XS. Ma pracować z dala od gniazdka dłużej niż wszystkie inne iPhone’y.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA