REKLAMA

iPad z Face ID coraz bliżej. Jego istnienie sugeruje kod systemu iOS 12.1 beta

Jeszcze w tym roku może pojawić się nowy iPad z Face ID. iOS 12.1 beta wskazuje na to, że Apple rozwiązał problemy z implementacją tego modułu w tablecie.

19.09.2018 17.03
iPad Pro 2018
REKLAMA
REKLAMA

System identyfikacji użytkownika na podstawie skanu twarzy zadebiutował w zeszłorocznym iPhonie X i zastąpił czytnik linii papilarnych Touch ID. Nie ma raczej wątpliwości, że w przyszłości pojawi się też iPad z Face ID. Otwartym pozostaje pytanie, kiedy tak się stanie.

iOS 12.1 w wersji beta sugeruje, że iPad z Face ID pojawi się już niedługo.

Jeszcze zanim tegoroczne telefony trafiły do sklepów, zadebiutował oficjalnie iOS 12 dla starszych urządzeń. Chwilę później Apple udostępnił próbną wersję kolejnej aktualizacji, czyli iOS 12.1. Mogą zainstalować ją już wszyscy chętni, by przyjrzeć się zmianom.

Wśród nowości w iOS 12.1 w wersji beta warto wymienić możliwość synchronizacji Memoji poprzez iCloud oraz grupowe rozmowy przez FaceTime, które pierwotnie miały pojawić się w iOS 12. W oprogramowaniu znalazło się też kilka odniesień, które trudno odczytywać jak coś innego, niż zwiastun nowych urządzeń.

W kodzie systemu iOS 12.1 beta znalazło się odniesienie do iPada oznaczonego jako fall–2018.

Apple (ponownie) sugeruje, że czeka nas jeszcze przynajmniej jedna premiera w tym roku. Na tym się jednak nie kończą niespodzianki. Wygląda na to, że z myślą o tabletach Face ID zostanie zmodyfikowane tak, by była opcja używania go w orientacji poziomej lub pionowej.

To bardzo dobra wiadomość, bo w iPhone’ach trzeba trzymać telefon pionowo, żeby ten system zadziałał. W przypadku tabletów, zwłaszcza po podpięciu klawiatury, byłoby to dość problematyczne. Na szczęście wygląda na to, że producent sobie poradził z tym problemem.

Nie kryję też, że czekam na iPada z Face ID.

REKLAMA

Jeśli wierzyć plotkom, urządzenie nie tylko dostanie nowoczesny moduł autoryzacji użytkownika znany z telefonów, ale pozbycie się Touch ID i przycisku Home sprawi, że będzie mieć też znacznie węższe ramki. iPad z Face ID byłby idealnym następcą mojego wysłużonego iPada Air 2.

Czuję też, że pora odkładać na niego pieniądze. Nowy tablet zaprezentowany w październiku nie byłby bowiem żadnym zaskoczeniem. Minął już ponad rok od wprowadzenia systemu rozpoznawania twarzy w telefonach, a w przeszłości nowe tablety Apple’a już kilkukrotnie debiutowały niedługo po iPhone’ach.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA